Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitol melegedhet a vga gepembe...

Mitol melegedhet a vga gepemben ennyire es h tudnam lehuteni?

Figyelt kérdés

Jelenleg ezek vannak a gepemben

Alaplap:Asus Prime B460M-A


Cpu:intel core i7 10700+be quiet pure rock 2 hűtés


Videokártya:ASUS GeForce RTX 2060 DUAL OC EVO 6GB GDDR6 192bit (DUAL-RTX2060-O6G-EVO) Videokártya


Ram:16gb ddr4


Táp:cooler master masterwatt lite 600w


Tárhely:250gb nvme ssd +1tb hdd


Gépház: deepcool MATREXX 30


A videokártyataval van 1 kis problemam meghozza, hogy amikor jatszom felmegy 80-84 fokra és ugy tudom ez hőmerseklet hosszutavon mar karos 1 vganak na most a kerdesem a kovetkezo lehetseges h az egyik alkatresz miatt melegszik a vga vagy mas is lehet az oka mondjuk pocsek kabelezes(en nem tudom mennyire jól van kabelezve úgy rakattam össze)?



2021. aug. 23. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Egyik kliensemnek pár napja volt ilyen gondja. M.2-es ssd a vidikari alatt lévő slotban volt, hűtés nélkül. A kibocsájtott hőt pedig beszívta a kártya, melegedett és csökkent az órajele. Kapott az ssd-re hűtést, undervolt ment a kártyára és orvosolva lett a probléma.
2021. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Igazából az a baj a gépházon nincs oldalt venti, az azért rengeteget segíteni ha a VGA alá oldalról menne a friss levegő.
2021. aug. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A 2. Gépház elejebe már vettem 1 rendszerhuto ventit de nem sokat segített
2021. aug. 24. 09:40
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Benne van elöl a HDD keret? Akkor lenne ott jó légáramlás ha az első venti alul lenne, a keret pedig nem lenne ott.


Ha a hűtőtakarítás és esetleg újrapasztázás nem segít akkor több friss levegőt kell neki biztosítani, esetleg ahogy írták alul kell feszelni. Radeonoknál az teljesen alap, nem tudom a Geforce-ok mennyire igénylik.

2021. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4. igen benne van elol hdd keret ventilattor ellot
2021. aug. 24. 17:50
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hány HDD/SSD van benne. Ha egy akkor rakd le legalulra, háha nem fogja fogni a annyira a légáramlást. Elég elbxott egy konstrukció :D
2021. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mármint a gépház fepitese bena?
2021. aug. 24. 18:11
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a befújt friss levegőt átvezeted egy félig zárt kereten amiben mindenféle téglák vannak és úgy jut el a csökkent légáram a videókártyához, az nem túl szerencsés felállás. Ha a HDD keret elforgatható és rögzíthető az 5,25-ös keret alá akkor oké, de ha nem az elég szívás szerintem.


Csinálj nekünk egy képet a gépházad belsejéről.

2021. aug. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8. Itt a kép a gépház belsejéről

[link]

2021. aug. 25. 15:54
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fordulaton mennek a ventik a kártyán?

Sima alucsöves a vga, rosszul szellőző zsúfolt házban, nem is csoda, hogy melegedik.

Ha nagy fordulaton mennek a ventik akkor új hűtőpaszta, ssd-re hűtés lehet a megoldás, hogy ne forrósítsa a kártyát.

Amennyiben ezek sem nyújtanak jelentés változást, új, jól szellőző ház aktív hűtéssel a vga alatt.

2021. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!