Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha veszek egy laptopot operáci...

Ha veszek egy laptopot operációs rendszer nélkül, akármilyet majd rá lehet tenni?

Figyelt kérdés
Mivel láttam, hogy az a laptop amit szeretnék majd venni, azt úgy árulják több helyen hogy linux van előre feltelepítve rá, de ahol én találtam, ott azt írja, hogy nincs OR nélkül kapható. Akkor arra lehet windowsot telepíteni?

2021. aug. 24. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet.
2021. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért kérdeztem, mivel amikor itt megnyitom [link] a további variációkat, akkor azt írja hogy linux lesz rajta, de amikor [link] itt, akkor azt írja, hogy nem lesz rajta or, és attól féltem hogy nem lehet rá windows rakni
2021. aug. 24. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármilyet nem. Windows vagy Linux. Ha jól tudom MacOS-t pl. nem lehet csak Apple hardver az architektúra miatt, de lehet manapság ez sem gond.

Egy adott típust több helyen eltérő OS-el is értékesítenek.

2021. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
MacOS-t is fel lehet rá tenni. Hackintosh a neve, ami egy portolt MacOS. Csak, hát a MacOS nem véletlenül Max-es gépekre van, az elbírja. Nagyon erőforrásigányes OS. OS nélküli gépre is természetesen lehet tenni windowst is és linuxot is. A linux alapból felismeri a legtöbb hardvert, szóval esélyes, hogy nem lesz gondod, viszont ha mégsem, akkor alaposan utána kell dolgoznod, hogy felismerje. A windowshoz adják ki a legtöbb drivert, de az se kizárt, hogy a gépedhez még, vagy már nincs legyártott driver és lehet csak a Linux fog rendesen működni. Próbáld ki.
2021. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!