Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg lehet rossz választás...

Tényleg lehet rossz választás egy amd videokártya?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam a neten és sokan szólták le az amd-t legtöbbször a drivert hozták fel ellene meg a streaming dolgot,hogy tán szaggat meg a DLSS meg RT hiányát bár szerintem sokan nem is használják ezeket.De volt aki azt mondta,hogy nem rossz az amd majd fasragnak rajta meg az amd puszta erő,de ugye mások meg írták,hogy az nvidia jobb szoftver meg már az előzőleg említett két cucc az RT meg a DLSS.

Most akkor melyik lehet jó választás?Kicsit úgy érzem a sok leszólás után ha amd-t vennék akkor ratyi vagyok mert az nvidia megeszi reggelire mindenben meg csak bukta van ha amd-t vesz az ember még a játékok se lesznek olyan szépek meg az amd bóvli ilyesmi érzések kerítettek hatalmukba.



2021. aug. 30. 05:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

- DLSS nagyon hasznos ha 4k körül játszol, csak alig támogatja valami.

- RT csinál valamit, néha észre is veszed, de leginkább lefelezi az FPS-t és szintén alig támogatja valami.


Az egyetlen előnye az NVENC, ahogy írtad a streameléshez vagy rögzítéshez, az tényleg jobb mint az AMD VCE.


Driver tekintetében az AMD több apróságot nyújt, tehát ott már fordult a kocka.

2021. aug. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg ott az FSR amúgy ha nincs DLSS, azt be tudod húzni majdnem minden játékba még ha alapból nincs is benne, és az megy mindennel (csak kicsit gagyibb).


[link]

2021. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy rétegtermék, de Linux-on sokkal jobb az AMD videokártyák támogatása mint nVidiáé. Én azzal csak szopok linuxon.
2021. aug. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 meszike91 ***** válasza:
100%
Szerintem a DLSS és az RT hiánya nem nagyon dolog. Az nvdiások többsége se használja ezeket ha egyáltalán hallott róluk. Nekem volt amd és nvidia kártyám is, de nem volt egyikkel se problémám.
2021. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utoljára tisztázzuk: Az AMD nem rossz, és az Nvidia sem. Punktum.
2021. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

RT csak a marketing miatt ennyire felkapott, ha nem reklámozzák, akkor az emberek észre se veszik a difit, hogy most statikus fények vannak vagy ez számolgatja.

Anno tesszaláció sokkal többet tett a látványhoz, aztán mégse csináltak akkora marketingfogást belőle.

2021. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az amd felé a sok szidás meg gagyizás nem teljesen megalapozott?M Ondjuk néha szidják,hogy ilyen meg olyan rossz szériák meg driver de szerintem az nvidiánál is lehettek már nem klappoló dolgok,mert az nvidiát úgy állítják be sokan,hogy tökéletes ott nincs hibázás az mindent visz.
2021. aug. 30. 13:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy RX460-am van 2017 eleje óta, egy ideje nem használom már.


Kb 2020 ősze - tele fele rengeteg "fekete halált" kapott a gépem, elvileg a drivernél volt a hiba. Utána pár hét múlva megadta magát a proci vagy az alaplap, később derült ki (nem néztem meg alaposan, előre lett összerakva a gép Iponon, procihoz nem nyúlkáltam), hogy pár láb elferdült a proci foglalaton.


Önmagában a driverrel nem volt semmi gondom

2021. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!