Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Lenovo Thinkpad X230...

Hagnes kérdése:

Egy Lenovo Thinkpad X230 tabletem van, az aksi megadta magát. Már utángyártott kínai volt benne, hát vettem egy hasonlót. A gép kiírta, hogy nem eredeti Lenovo, nem hajlandó tölteni, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
A boltban azt mondták, hogy a W10 miatt a Lenovo frissítette a biost és ez az oka, hogy csak az eredetit fogadja el. Találkozott más is ezzel a problémával? Az eredeti több, mint 2x annyiba kerül és elég régi a laptop maga, nem terveztem annyit költeni.

#tablet #utángyártott akku
2021. aug. 30. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Most akkor laptop vagy tablet? X250 van nekem, de ezt átépitették, i5 processzor, 8 GB és beletettek SSD-t, Windows 10-el megy. Felújították és rendben megy. EZT az akku problémát nem tudod te megoldani, ha nem veszel bele valódit. Vagy add óta felújitásra, de az többe kerül.
2021. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1: Ez egy 2 az 1-ben gép, és de, meg tudja ő is oldani a problémát.


Kérdező: A *30-as szériával a Lenovo bevezette az akkumulátor eredetiségének ellenőrzését, ezért nem működik az akku, a W10-nek semmi köze hozzá. Két megoldás van. Az első egy eredeti akku (sok szerencsét, hogy találj emberi áron), a második pedig a beágyazott vezérlő (EC, vagyis Embedded Controller) szoftverének módosítása. Ez kellő tapasztalatot és tudást kíván, szóval ha nem vagy biztos magadban, inkább kérj meg egy ebben jártas embert.


Hiába van X230T-m, ebben nem tudok segíteni, mivel nekem még az eredeti akku van benne, és nem tudok felelősséget vállalni egy olyan módosításért amit sosem csináltam még.

2021. aug. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia, van rá megoldás, de elég igényes dolog.

Linkelek egy youtube tutorialt, az szerint meg lehet oldani.

CSAK SAJÁT FELELŐSÉGRE csináld. (én bátran megcsinálnám, mivel nem állnak tőlem távol az ilyen dolgok :D )


[link]


de ehhez feltétel, hogy még valamennyire működjön az eredeti aksi.

2022. jan. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!