Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új félkonfig építése?

Új félkonfig építése?

Figyelt kérdés

A gépem alaplapja bedöglött nem akarok vele vesződni tovább értelmes 1155-ös alaplapot pedig nem találok amire azt mondanám, hogy na ezt megveszem.


Az elmúlt 7 évben nem igen foglalkoztam számítástechnikai hardverekkel így nem vagyok teljesen biztos magamban, hogy mit is sikerült összeraknom. kemény 2 órányi tanulmány után.


Egyenlőre csak egy AMD konfigot sikerült összerakni ami a következőkből áll:

-Gigabyte B450M DS3H V2

-AMD Ryzen 5 3600

-Corsair Vengeance LPX 2x8GB 2933MHz

CPU hűtőt még nem néztem hozzá, de kell mert a gyáriakat rühellem.

Az alaplap mérete m-ATX vagy ATX szabvány lehet maximum mert nagyobb nem fér be a gépházba, ITX eszébe se jusson senkinek.


Ez így hűtő nélkül 110 ezer lenne.


Mi értelmesebbet lehetne kihozni ilyen árban, esetleg Intel oldalról is, már ha versenyképes bármelyik proci is egy Ryzen 5 3600-al ilyen árkereten belül?


A dolog pedig sűrgös lenne lévén, hogy esti tagozaton tanulok így a tananyagok miatt igen gyorsan szükségem lenne egy félkonfigra.



2021. szept. 3. 17:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy ami a régiből átépítésre kerül az egy Seasonic G650 tápegység, Gigabyte GTX1060 WF2OC
2021. szept. 3. 17:19
 2/9 anonim ***** válasza:

Amd esetében kihagynám a lapot.

Kb ugyanezen az áron van:

GIGABYTE B450M GAMING vagy a bestmarktnál akciósan: ASUS PRIME B450-PLUS

25 000-ig bezárólag sokkal jobb lapok vannak, normális VRMmel és megfelelő hűtéssel.


A RAM az szintén cserés, Ryzen 3000 mellé minimum 3200-as DDR4 kell, abból is a páros,alacsony időzítésűek. Új áron az általad választott ramnál olcsóbban kapsz 2x8GB DDR4-3600CL16 Ripjaws-t és Cruicial Ballistix 3600CL16-ot is. Olcsóbb, jobb.


CPU hűtőt ráérsz nézni később is, a gyári kényelmesen le tudja hűteni a 3600-at. Ha jóvő hónapban vagy két hónap múlva veszed az tökmindegy, ugyanúgy fog menni a géped.


intel esetében a legalja B560-as lapok is 34 000-től indulnak, de au i5-10400F az olcsóbb mint a Ryzen5 3600, illetve oda elég a lassabb ram is ( bár azok sem olcsóbbak egy forinttal sem sajnos ).

2021. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Jesszus eltévedtem, csak pislogok. Úgyhogy csak beköszönök anélkül hogy érteném a leírtak 80%-át.😂

🙋‍♀️

29/N

2021. szept. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3: holnap reggel amikor megnyitod újra a gyakorit:

"Önnek 317 új üzenete érkezett" xD xD xD

2021. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Neeeem. Házas vagyok két gyerekkel, nem vagyok jó party, ne fáradjon senki😂
2021. szept. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Más tippek esetleg másoktól?

Mai nappal végleg beadta a kulcsot és baromira kell egy gép sulis tanulmányok miatt, meg a fél életem a gépen van.

2021. szept. 19. 12:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen tippet szeretnél? Olcsóbbat?

Ha a bővíthetőség korlátait elfogadod akkor tudsz venni intelhez valami olcsó lapot és bele egy i3-10100F/10105F-et. Ezzel elég sokat spórolsz, később tudsz feljebb váltani 6/8 magosokra.


AMDnél az ajánlott az már ott van: B450-es lap akármilyen bele való processzorral, amit meg tudsz venni ( akár használtat is hardverapróról).


Új hardver esetén a "mit ajánlunk" az sajnos az aktuális bolti áraktól függ mostanság :)

2021. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán az olcsóbbra gondoltam. A fő kikötés hogy semmivel sem lehet gyengébb mint a mostani konfigom a 3470s-el, amit sikerült megcsinálnom totális igp tiltással hogy úgy működjön mint egy sima 3470.


Akkor igazából ha úgy nézzük naponta nézhetem hogy mik az árak és ez a két opció marad amit írtál mind AMD-re mind Intelre.

2021. szept. 19. 13:57
 9/9 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb új processzor a most az i3-10100F/105F. Ennek a teljesítménye annyi mint a 7700K-nak volt tuning nélkül, a tiednél ez is kétszer gyorsabb :)


A RAM sávszél a DDR4-3200 esetében a duplája, mint nálad a DDR3-1600-nál.


A Ryzen5 3600 az ennél némileg erősebb, az általam korábban említett i5-10400F szintén. Ha csak alaplap+memória+ram triót nézzük akkor 110 000-ből most több mint kétszer nagyobb teljesítményt kapsz, mint amit a 3470S nyújt.


Most ezek az új piac alján vannak, de azért egy új 6mag 12 szálas processzor az számításigényes feladatokban durván megalázza a 4 szálas 3470s-t :)

Nyersz számítási teljesítményben ( ami közel sem arányos pl a játékokban mért eredménnyel ) az i3-10100 az több mint kétszer erősebb, mint a 3470, az i5-10400F pedig közel három és félszer :)


Akármelyiket is választod brutál nagy teljesítményt kapsz a mostanihoz képest. A változatosabb büvíthetőség és az olcsóbb extrák miatt mostanság az AMD-t szoktam ajánlani, mert egy olcsóbb fent ajánlott lap esetén is van elég PCI-E csatorna, lehetőség nvme SSD használatára, rendelkezésre áll processzor és RAM tuning illetve a processzorok terén később szabadabban bővíthető. A fenti 25 000-res alaplapokba később be tudsz dobni egy 16 mag 32 szálas Ryzen9-et is akár ( a mostani 2mag 4 szállal szemben ) ami azért már durván nagy előrelépés teljesítményben. - persze vannak köztes lépcsők is.


Az intel processzorai is teljesen jók, csak ott körülményesebb és drágább mód vezet ezekhez az extrákhoz. Bármelyiket is választod , teljeseítményben mindkettő hatalmas előrelépés lesz. :)

2021. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!