Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megszakadt a formázás, hogyan...

Megszakadt a formázás, hogyan menthetem meg a pendriveomat?

Figyelt kérdés

Mint kiderült hibás volt az USB port a számítógépen és úgy nyomtam rá a pendrive formázására. A formázás félbeszakadt, mert a pendrive lecsatlakozott valószínűleg áramellátási hiba miatt.


Most az van, hogy ha bedugom, akkor Total Commanderben megjelenik új meghajtóként. Windows fájlkezelőben ugyanakkor nem látszódik. Eszközkezelőben sem látszódik a partícióknál, de ha legörgetek, akkor az eszközöknél ott van, meghajtó betűjellel.


Megnyitni nem tudom, kiírja, hogy nincs ilyen meghajtó. Ha formázni próbálom, akkor ugyanígy kiírja, hogy nincs ilyen meghajtó, be sem adja a formázási beállítások ablakot.


Tudok valamit tenni ezzel vagy kuka?



2021. szept. 7. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ne a file- hanem a lemez-kezelőben formázd.
2021. szept. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, ott sem látszódik a köteteknél. Csak ha lejjebb görgetek, akkor ott fel van sorolva a csatlakoztatott lemezek listájában. Ha ott a formázásra megyek, akkor ugyanazt írja ki, hogy nincs ilyen meghajtó.
2021. szept. 7. 17:25
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Töröld a partíciót és hozd létre újra. Már persze ha van rajta partíció. Ha egyben volt formázva, akkor lehet neccesebb.
2021. szept. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem látok rajta partíciót.


[link]


A köteteknél sincs felsorolva, a kitakartak nem azok.

2021. szept. 7. 17:35
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Bootolj be egy Linux live rendszert, de előbb a biztonság kedvéért húzz le mindem más meghajtót. Nyiss egy terminált. Írd be, hogy:


lsblk


a mérete alapján keresd meg a pendrive kódnevét (sda, sdb,...)


sudo fdisk /dev/sd* (* helyére a pendrivenak megfelelőt)

o

w


Újraindítás. És most próbáld meg windowsban létrehozni a partíciót.

2021. szept. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Öhm, megpróbálom, de akkor kell szereznem kölcsönbe egyet. 😅 Folyt köv. napok múlva.
2021. szept. 7. 18:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Diskpartot próbáld. Hamar megy. (ha megy)

[link]

2021. szept. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Diskparttal megnéztem, ugyanazt írja ki hibának:

[link]

2021. szept. 8. 00:40
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként az nem lehet, hogy a memóriachip lett zárlatos és azért kapcsolt ki az USB port is formázás közben? Hogy megvédje a számítógépet a zárlattól?
2021. szept. 8. 00:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Kuka, irány a boltba újat venni.. :)
2021. szept. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!