Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tudnék fejleszteni a...

Mit tudnék fejleszteni a PC-men, hogy le tudjak játszani 4K HDR tartalmat a számítógépről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A számítógépemre van lementve 4K HDR tartalom, de akadozva játsza le csak. Alább listázom a számítógépem tulajdonságait. Segítséget szeretnék kérni, hogy mit kellene fejlesztenem ahhoz, hogy gördülékenyen fussanak a videók. Ha nem tudom megoldani ezt kisebb büdzséből, milyen specifikációkkal rendelkező gépet kéne összeállítanom/vennem, hogy menjenek rendesen ezek a tartalmak (A lehető legkisebb ráfordítással)? Nagyon köszönöm a segítséget!


i5-4590 3.30GHz

GTX 750 Ti

8.0 GB RAM

Win 10



#PC #hardver #4K HDR #Multimedia PC
2021. szept. 8. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez olyan videókártyára van szükséged, ami natívan, hardveresen támogatja az adott 4k tartalom tömörítési eljárását. A 750Ti csak H264-et kezel hardveresen, de a HDR képes leggyakoribb tömörítési eljárások a H265,VP9 és az AV1.


GTX1050-tól már elérhető a H265 és a VP9 dekódolás is, AV1 esetén alaplap és procicsere szükséges 11gen intelre.

2021. szept. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy használj olyan lejátszót, amiben van GPU dekóder, például a VLC. Nekem GTX 950-em van, a h264-et a videó dekódere hajtja a kártyának, a VP9-et pedig a GPU (3D mezőben jelentkezik a terhelés, mintha játék lenne). Bár nem tudom, hogy a 750 drivere alkalmas-e erre, ha nem, akkor a VLC is hiába van. Akkor processzort kell fejlesztened, az olcsóbb mint a videókártya.
2021. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hú, kicsit elszálttunk szakkifejezésekben... :D - Én ennyire nem vagyok otthon... H264-et és H265-öt gond nélkül lejátszik a masina, amennyiben az 1080p... De végül is ez lényegtelen... Köszönöm a tippet a videókarihoz, gondolod, ha egy olyat beujjítanék, ezzel a procival már működne rendesen a dolog?
2021. szept. 8. 20:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Jah, még annyi, hogy természetesen én is VLC-t használok...
2021. szept. 8. 20:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Előbb próbáld ki a #2 által ajánlott VLC playert. A te kártyádnál is támogatott a NVDEC és Video Codec SDK így lehet azzal menne a lejátszás. ( bírod még a rövidítéseket? :D )


[link]


[link]


(bevallom az nvdec eszembe sem jutott a #2 előtt :D ).

Ha ezekkel sem megy akkor videókártyacsere, de előtte nézd meg milyne tömörítésű médiát szeretnél lejátszani.

2021. szept. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyorsabb voltál :D Akkor szedd le az SDK-t és próba szerencse.
2021. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!