Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor hiba?

Processzor hiba?

Figyelt kérdés

Laptopon amikor játszok néha kb. 1 másodpercre a játék beakad. Egy programmal menéztem és a processzor használtsága 100%-ra közbe meg semmilyen alkalmazás nincs megnyitva a háttérben. Ez mitől lehet?

(Van egy sejtésem hogy túl melegszik a processzor de nem vagyok biztos benne)


2021. szept. 9. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni többet a laptopról. Pl. milyen processzor is az. De egyébként lehet a processzor gyenge. Túlmelegedés általában nem okoz akadást, a proci használat viszont annál inkább bár a kettő együtt jár.
2021. szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Intel Core i3-1005 G1
2021. szept. 9. 23:07
 3/5 MGéza ***** válasza:
Jól sejted. A kulcs a laptop alapbeállításánál lesz, mégpedig hogyha nem szükséges az energiatakarékosság miatt ha lehet nem max frekvencián pörögnek ezek a procik. Mikor megugrik a teljesítményigény, akkor amíg megkapja a turbó frekit a processzorod, egy pillanatra akad. Ezt windows beállításokkal vagy segédprogramokkal tudod orvosolni, hogy játék közben alapértelmezett legyen a processzor órajelen pörgése.
2021. szept. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Esetleg egyéb tanács illetve segítség hogy pontosan hol tudnám ezt beállítani/megoldani?
2021. szept. 10. 14:04
 5/5 Morzsi007 ***** válasza:

Ha túl melegszik, akkor nem 1 másodpercre akadna meg, hanem lefagy és/vagy újraindul.

Ha kevés a CPU teljesítménye, akkor szaggatna a játék, ilyenkor folyamatosan ki lenne akadva, ha nem is legalább 80% körül pörögne vagy felette. Egy processzor vagy működik vagy nem, itt más lesz a gond.

Ha nem akksiról, hanem töltőről használod, akkor is megakad? Esetleg kevés RAM vagy HDD olvasása lassú.

2021. szept. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!