Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit szóltok ahhoz, hogy az...

Mit szóltok ahhoz, hogy az újabb hdd-k jelentős része le lett butítva?

Figyelt kérdés

Részleteket mindenki talál a neten, de röviden: eddig cmr technológiával készültek a hdd-k de már áttértek az olcsóbb smr technológiára, ami bizonyos esetekben jóval lassabb sebességet jelent.


Ezt egy ideig konkrétan titkolták a gyártók de mára már (felhasználói nyomásra) kiadott a WD és a Seagate is egy táblázatot, melyikben van az olcsóbb eljárás.


Én pl. 6 tb-os hdd-t vennék, de a régiek már nem kaphatóak (WD60EZRZ jelölés) csak az újabb, lebutított (WD60EZAZ)


[link]

[link]



2021. szept. 10. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha használtan vásárolsz régi 320 GB-os HDD-t, az még biztos cmr... :)

(de azt nem garantálom hogy gyors is emiatt)

2021. szept. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Lassabb lett, de nem lett lebutítva, a lemezenkénti nagyobb adatsűrűség épp, hogy előrelépés a tárolási technológiában és épp a nagyobb adatsűrűség miatt lehet olcsóbb. Lebutításnak azt szokás nevezni, ha egy régebbi, kevésbé hatékony technológiára vált vissza a gyártó, pl. ha 3,5"-es floppy lemezekkel kezdenék el felszerelni a számítógépeket.
2021. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2


Kiderült: Titokban belassította merevlemezeit a WD, a Seagate és a Toshiba is

A napokban több gyártó is kénytelen volt elismerni, hogy megalapozottnak bizonyultak azok, a korábban velük szemben felmerült vádak, amik szerint titokban elkezdték lassítani merevlemezeik. Kiderült ugyanis, hogy a Seagate, a WD és a Toshiba is részben SMR technológiájúra cserélte egyes merevlemezei belsejét, amit ugyan olcsóbban tudnak gyártani, viszont ami lassabb működést eredményez a felhasználók számára.


A problémát a jelenlegi ügyben az képezi, hogy a gyártók anélkül kezdték el ilyen technológiára cserélni több modellsorozatuk belsejét, hogy erről adatlapjaikon tájékoztatták volna a felhasználókat, illetve, hogy a változtatás következtében újabb egységeik a korábbiaknál lassabban működővé váltak. Annyira, hogy így egyes alkalmazási területeken, ahol elvárás egy bizonyos adatráta folyamatos biztosításának képessége, illetve RAID konfigurációkban - ahol fontos, hogy minden merevlemeznek azonos sebessége legyen - problémát és adatvesztést kezdtek okozni a felhasználóknak


Lassabb, problémás, adatvesztés és mindezt titokban próbálták = butítás

2021. szept. 10. 15:47
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 használtan nem veszek semmit végképp nem merevlemezt


6 tb-ra lenne szükségem, de cmr-t már szinte kapni sem lehet, átlagos felhasználásra nem tudom bevállaljam-e az smr-t, csak rosszat olvasni róla.

2021. szept. 10. 15:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Veszel két 4TB SSD-t, az gyorsabb bármelyik cmr hdd-nél is...
2021. szept. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem értem az egészet.

Milyen lassulásról van szó?

A 10 éves Samsung-om 100MB/s sebességet tud.

A májusban vett Seageat-ek 220MB/s sebességre képesek.

Nekem ez gyorsabbnak tűnik.

Ha igazan számít a sebesség, akkor meg SSD. Vannak már szép nagy méretűek is.

2021. szept. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdésben szereplő Seagate linken az áll:

3,5" Barracuda SMR: 2,3,4,5,6,8TB

3,5" Barracuda PRO CMR: 2,4,6,8,10,10+TB


Ha kell a cmr vedd a prót :D


Az nvme SSD sebessége az kritikusabb szerintem, mint az amúgy is lassú HDD sebessége szal én mondjuk pont lexarom :D

2021. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És? Logikus döntés volt a gyártók részéről, valahogy kell az olcsón nagy kapacitás
2021. szept. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7

A Barracuda PRO-t elkapkodták, nem nagyon kapható már.

#6

Adattárolásra 6 TB-os SSD? :) a 7200-as sebességűek tökéletesek voltak erre a célra, az új 5400-asok már neccesek.

2021. szept. 26. 05:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!