Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket válasszam: ASUS ROG...

Melyiket válasszam: ASUS ROG Strix G17 vagy ACER NITRO 5?

Figyelt kérdés

A configok:

ASUS: Ryzen 7 4800H, 17,3" FHD 144Hz, 1 TB SSD, 16Gb RAM, RTX 3050Ti 4Gb

ACER: i7 10750H, 15,6" FHD 144Hz, 1+1 TB SSD+HDD, 16Gb RAM, RTX 3060 6Gb

ACER2: Ryzen 7 5800H, 17,3" FHD 144Hz, 1 TB SSD, 16Gb RAM, RTX 3060 6Gb


Eközül a 3 közül szeretnék választani, hűtésben elvileg az ASUS jobb, mint az ACER. Bármilyen véleményt, tanácsot, segítséget elfogadok!



2021. szept. 12. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Cél? Azért nézd meg, hogy a VGA mekkora Watt felvétellel bír, mert nem konzisztens. RTX3xxx szériában nem azonos, tehát lehet, hogy RTX3060 és azonos kártya között is van teljesítmény beli külömbség is.
2021. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A RTX3060-assal szereltek valamelyikét venném, a 6GB VRAM miatt.

A GPU esetén utána kell nézni, hogy mi a maximális WATT értéke. Ezt a gyártók 60W és 115W között variálják. A 60W gyengécske grafikus teljesítményt jelent, a 80-150W közötti már elég jónak mondható (de még így is elmarad a desktop megfelelőjétől, az elvileg 170W-ot tud).

CPU-ból Ryzent, mert hatékonyabb, kisebb energiafelvételű és kettővel több magja van, ami még jól jöhet (i7-10750H:6/12, Ryzen 7 5800H:8/16).


A hűtésről ma írtam egy másik válaszban, hogy azt a hőmennyiséget, amit egy ilyen mai gép termel egy laptopban nem lehet hatékonyan elvezetni a kis hely miatt (nem lehet elég nagy hűtőfelületet beleépíteni, a hőcső dzsungel ellenére nem sokat ér az a néhány hűtőlamella csík). Ezért még a sokkal drágább laptopok is melegednek. Ha hűvös proci és videokártya a cél, akkor az egyetlen lehetőség a desktop gép.

A tesztek csalókák, mert ugyanarra a gépre az egyik tesztelő alacsony hőmérsékletet mér, a másik magasakat, mert nem ugyanolyan hőmérsékletű szobában mérnek.

A hőmérsékletet mindegyik laptop esetében részben tudod majd szabályozni azzal, hogy a laptop kezelőszoftverében milyen profilt állítasz be (silent, optimum, vagy maximum/turbo). A silent és normal fokozatban korlátozza a CPU és a GPU maximális órajelét, ezzel az áramfelvételt és a hőleadást. A maximum/turbo állásban annyival hajtja az összes komponenst, amennyit bír, ekkor melegszik a legjobban és ilyenkor a leghangosabb a hűtője.

2021. szept. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Cél természetesen a játék. Ugyanakkor nem kell mindenáron az ultra teljesítmény, a sima high, vagy medium beállításokkal is teljesen élvezhetők szerintem a játékok egy átlag felhasználó számára.


Ami a wattokat illeti, ezt találtam egy tech oldalon:

RTX 3050Ti - max. 75W

RTX 3060 - max. 80W


Amit még érdemes megemlíteni, hogy a két ACER 500.000 és 510.000 Ft, az ASUS 450.000 Ft. Jelenleg az ASUS-t preferálnám, mivel úgy gondolom nem sokban marad el a másik két konfigurációtól, mint amennyivel olcsóbb.

2021. szept. 12. 17:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a hardvereket nem nézzük az a baj a Nitro 5 igencsak elmarad a Strixtől. Már csak ha kezedbe veszed a két gépet egyből óriási különbség érződik a minőségben. Ha Predator lenne még az is más.
2021. szept. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a használt anyagokban van különbség a márkák között.


Mondjuk a Helios és a Predator palmrestje (és a fedlap felső része) fém, de lényegében csak sima alulemez, a műanyagjaik viszont könnyen törnek, ridegek, kelletlen fogásúak (a Predatornak is). Volt már, hogy egy Acert szétszedtem kitakarítani és minden óvatosság ellenére megrepedt, majd le is törött a csavanál a süllyeszték. Olyan Acerrel is találkoztam, aminek a zsanér tartó műanyagja volt megrepedve, pedig állítólag ritkán nyitogatták. Ha festett a palmrest, akkor könnyen kopik (legalábbis műanyag palmresteknél találkoztam a problémával, lehet, hogy ezért váltottak fémre). A billentyűzeteikkel van még problémám, rossz a nyomáspontjuk, lenyomod, de ha nagyon finoman gépelsz, akkor nem érintkeznek. Ha lenyomtad, kell még egy enyhe nyomóerő.


Az Asus puhább, kevésbé rideg műanyagot használ, náluk többnyire műanyag a palmrest. Bevonják még az olcsóbbnak szánt TUF modellek alját is gumírozással, minőségi hatást keltenek. A billetyűzeteik jók, a nyomáspontja is ideális.


Ami még nem rossz az a Lenovo (ebben a kategóriában a Legion sorozat), de annál is kicsit ridegebbek a műanyagok, nagyon óvatosan kell szétszedni ne törjön. Ennél is találkoztam már érdekes dolgokkal. Például egyes modelleken a touchpad kopik. Van rajta egy fólia (nem védőfólia, hanem egy réteg, ami a pad része), ami egy idő után elkezd kopni. A billentyűzeteik sem a legtartósabbak, viszonylag hamar megadják magukat a membrános gombok, de jó rajtuk írni.


A melegedésről már volt szó, mindháromban melegszik a proci, a 90 fokot simán elérik, de a GPU mindegyikben hűvösebb, bőven 90 fok alatt van terhelés alatt. A ma kapható laptopok processzorai melegedősek, de végülis nem árt, 20 év helyett mondjuk csak 15 éves lesz az élettartamuk, na bumm.

2021. szept. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!