Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 5950X mellé 2 vagy 4 modul?

5950X mellé 2 vagy 4 modul?

Figyelt kérdés

Asus ROG Strix X570-E Gaming lapba fog kerülni. Anno még olvastam valamit, hogy az 5000-res Ryzenek profitálnak valamit ha 4 modul van a lapban de most semmi konkrétumot nem találok.

Ram 32GB 3600-as HyperX lesz a kérdés csak az, hogy kétszer 16 vagy 4x8 felépítésben kerüljön bele?



2021. szept. 14. 15:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én simán mindent egy M2SSD-re tolnék. Ha megrottyan a rendszer akkor újratelepítés után úgy is az összes játékot újra kell húzni, akkkor meg tökmindegy nem ?


Az 1TB-os SSDn csak elfér a Win meg néhány játék.

2021. szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ez csak olyan régi megszokás miatti döntés, vagy ezen a szinten már nem okoz gondot, hogy egy lemezről megy a játék és a rendszer? Utoljára még X One megjelenése táján használtam huzamosabban PC-t, akkoriban ajánlott volt még hogy külön lemezre a rendszer és külön amin játék van, de ha ennek már nincs jelentősége, akkor nem ragaszkodok hozzá, hogy két lemez legyen.
2021. szept. 14. 21:26
 13/19 anonim ***** válasza:

Régen sem okozott gondot. Anno amikor még csak egy lemezünk volt több részre particionálva...

Az adatokat,nagy fileokat, olyanokat amik csak a helyet foglalják pl zene,videó,filmek, képek stb.. célszerű más lemezen tárolni, de a játékoknak tökmindegy. Főleg most a steam/battlenet korszakban ahol automatikusan feltelepíti neked az előző beállításaiddal és rankoddal.. :)


TB nvme SSD + mellé tárolónak valami HDD vagy SATA SSD tökéletes megoldás.

2021. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor marad csak egy darab az 1TB-os, 3-4 játéknál többel úgy sem játszok egyszerre, szóval helyben elég elsz.
2021. szept. 14. 21:34
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem 3200 CL16 memóriáim vannak. Gskill-ek.

2x8 és 2x16 párosok. XMP-vel megvan a freki.

A proci, mint neked.

Nem tudom, mi a különbség a gyorsabbakkal szemben, nekem nincs gondom a sebességgel.

A képi megjelenítéshez meg VGA kell. Abból egy 6800XT van benn.

Viszont én 3 FHD monitoron játszom általában.

Kivétel az FPS játékok, de azokkal nagyon ritkán játszom.

A monitorok 144 Hz-esek.

Egy seasonic 750W táp hajtja.

A rendszer és játékok 4 TB sataIII SSD-n vannak.

Korábban volt bent egy 950 Pro nvme. Rendszer és játékok gyorsaságában nagyon minimális a különbség. A betöltési időn eszre nem veszed.

Ma raktam be egy 2TB nvme-t játékvideókhoz. Az utófeldolgozásnál már sokkal inkább számít a sebesség.

Amúgy meg 21%-os. Szóval rendszert már nem tennék rá, csak, ha ez lenne az egyetlen meghajtóm.

2021. szept. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, mi a különbség a gyorsabbakkal szemben, nekem nincs gondom a sebességgel."


A különbség a sávszélességben van, ha jó az időzítés akkor a sebességben is és még egy apróságban:

a Ryzenekben a chipletek közötti kommunikáció az Infinity Fabrik nevű kapcsolaton keresztül zajlik és az a legjobb/hatékonyabb/szerencsésebb ha ennek az órajele egyezik a memóriával és a memóriavezérlővel. Nyilván minél magasabb, annál gyorsabb :)


Szinkronban 3200-as memória esetében az IF (FCLK) csak 1600MHz, 3600-asnál már 1800MHz és általában 3800 max 3900MHz a plafon amit mennek az 5000-res Ryzenek. Lehet nem szinkronban is üzemeltetni magasabb FCLK-val,sőt alacsonyabb sebességű RAM modulok esetén ez jobb eredményt hoz, mint a szinkron üzem,de ahogy nő az órajel egy idő után úgy kezd egyre instabilabb lenni a nem szinkronban hajtott órajelek katyvasza és általánossan véve a legjobb eredményt 3400-3500 MHz-es RAM sebességtől már a szinkron adja. Ez esetben 3600:1800MHz vagy ha szerencsés és talál ramot akkor 3800:1900MHz. Ezekben az esetekben kellően gyors a memória és a késleltetés is relatív alacsony.

2021. szept. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#16

Ez így tök jó, de felhasználás szempontjából hogyan fog megnyilvánulni?

Egy gyorsabb és lassabb között mennyi az időbeli különbség ugyanazon programokat és műveleteket figyelembe véve?

Pl. Tömörítés, adott játék betöltési ideje, FPS, videószerkesztés, képszerkesztés.

2021. szept. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A játékok betöltési idejét szerintem nem befolyásolja, ott a SATA SSD és nvme SSD között sincs 5%-nál több eltérés és azok 1-2 nagyságrenddel kisebb sávszélességet jelentenek. Az FPS a játékokban az játék/motor függő. Van ahol 0 a különbség van ahol néhány százalék, viszont sok esetben a minimum FPS-ek akár 10+%-kal magasabbak ami azért nem rossz:


[link]


A "munkára" használt programok vegyesen skálázódnak a memóriasebességgel és sávszéllel. A memóriaintenzív folyamatoknál lehet mérni gyorsulást, máshol nem nagyon, az eltérés alkalmazásfüggő és a szórás 0-5% között van ( az inteleknél simán jött 10% is tömörítésnél, azok valamivel többet profitáltak a gyorsabb ramokból ).


Ilyen kis eltérésért felárat egyáltalán nem éri meg fizetni, viszont most az a helyzet hogy so kesetben a 3600CL16-os kitek ugyanannyiba kerülnek vagy olcsóbbak mint a 3200-asok, így jobban megéri a gyorsabbat választani hiába lesz cask elhanyagolható mértékben gyorsabb. Ingyen 2% is 2% :D

2021. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

#18

Köszi a kimerítő választ.

2021. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!