Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Western Digital Blue/Red,...

Western Digital Blue/Red, Seagate Barracuda vagy Toshiba?

Figyelt kérdés

Melyik a legmegbízhatóbb HDD a tapasztalatok szerint, olyan szempontból gondolom ezt, hogy meghatározható -e az, hogy melyik esetén van a legkisebb esélyem arra, hogy megvásárlás után pár nappal vagy pár hónappal hirtelen elromlik, az összes adattal együtt.

Adattárolásra vennék HDD-t, hetente egyszer menteném az adatokat. Ha szériahibás, akkor "hiába jár keveset", a fej kiakadhat, elromolhat, elektronika meghibásodhat.

Valami kialakult tapasztalat hátha van, hogy pl. "mennyire megbízható a Seagate Barracuda", "Red jobb -e mint a Blue" - tudom-tudom, NAS-ba szánt HDD, de hogy "azonnali meghibásodásra kisebb -e az esélyem)...

Mennyit számít, hogy melyikre hány év garanciát adnak, ez is lehet mérvadó vásárlás szempontjából?



2021. szept. 14. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Bármelyiket veheted nem is fogod igazán használni. Nekem a home nasban főleg toshiba és Seagate van és jók , de azok működnek is mig a tiéd nem fog tehát teljesen mindegy. Nincs statisztika hogy a nem használt hdd-bol melyik birja tovább
2021. szept. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Két dolog.

1. Ne márkát, és ne márkaneveket nézz, hanem konkrét típusokat. Hiába látok jelentősen több halott WD-t, ha egyszer a Seagate-nek is vannak rossz szériái, amivel épp úgy rá lehet faragni.

2. Ne egyet vegyél, hanem kettőt. Az egyiket használósnak, míg a másikat biztonsági mentésnek. Hidd el, jól tud jönni mikor egyszer csak elszáll a fő merevlemezed, rajta értékes adatokkal.

2021. szept. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom 2 HDD...

Mindenem elszállt, több év "okosságaival", szoftverleírásokkal.

2021. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha megdöglik és ugrik az összes adatod, akkor teljesen mindegy a garanciaidő.

Külső vinyónál a házra figyelj.

Lehet, hogy jobban megéri külön HDD-t és külön hazát venni.

Szép alumíniumot, amivel van is kapcsolata a HDD tetejének.

A műanyag házasakat felejtsd el.

Nekem két WD hasalt el. Az egyik pár nap alatt, a másik 1 hónapot bírt. Szintén csak néha dugtam a gépre, de akkor dolgozott. Csak bad sectoros lett, de akkor is.

Harmadiknak vettem egy Samsungot külön házzal.

Már évek óta bekerült a gépbe.

Több, mint 1000 nap munkaóra van mögötte.

Nemrég vettem Seageat HDD-ket. Május óta 7/24-ben mennek hiba nélkül.

WD-vel húsz éve is csak a baj volt, 10 éve, hogy a kettő egymás után rossz lett.

Szóval akármennyi jót is hallok róluk, magam részéről messze elkerülöm őket.

Amúgy nehéz kiküszöbölni a hibalehetőséget. Vagy szerencséje van az embernek, vagy belenyúl.

2021. szept. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, konkrét típusokat próbálok nézni.

Gondoltam arra, hogy külföldi nagy webáruház esetén (is) megnézem a kínálatot, hogy pl. mi az amit első helyre sorolnak a 4TB-s HDD-k közül, vagy mi az amit a legkevésbé értékelnek rossznak.

A legelső válaszadónak: ha hibás és pár nap alatt elhasal (ha keveset használom, akkor "pár hét alatt"), akkor nem vígasztal az, hogy "alig használtam és mégis ez történt".

2021. szept. 15. 07:49
 6/7 anonim ***** válasza:

X300-mas jó ár/értéket képvisel és magas minőséget.

Viszont kicsit hangos, azon kívül megbízható darab.

2021. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Backupra a legolcsóbb Seagate barracuda is elég.
2021. szept. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!