Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire jók a VA paneles...

Mennyire jók a VA paneles monitorok ha pl nem csak játékra használja az ember hanem úgy mindenre filmnézés,kép szerkesztés ilyesmi?

Figyelt kérdés
Azt mondják kép szerkesztésre az IPS a jó de van aki meg esküszik a VA panelra,hogy jobb színei vannak nincs szellemkép meg a feketéje is mesés.Én olvasgattam kicsit de jobban az IPS monitor volt ajánlott,mit veszíthet az ember ha VA panelest vesz?

2021. szept. 18. 22:57
 1/4 jokyman15 ***** válasza:

Alapvetően a VA panel olcsóbb, ugyan akkor gyorsabb a képfrissítése. Ha játszani akarsz főleg és szükésged van a magasabb képfrissítésre akkor választd a VA panelt. Az IPS panel jobb képminőséget biztosít. De pl ha hajlított kijelzőben gondolkodsz akkor ott is főleg VA panel lesz.

VA panel -> Gyorsabb képfrissítés, rossza szín hűség.

IPS panel -> Lassabb képfrissítés, jobb kép minőség(jobb betekintési szög)

2021. szept. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ördögi kör ez a monitor dolog is találtam jó áron egy Blitzwolf BW-GM2 27",VA,1440p,144Hz,2ms,HDR monitort viszont nekem egy dell u2417h monitorom van ami ips 60Hz nem tudom érdemes lenne e cserélni?Van mikor képeket is szerkesztek rajta van amikor játszok de sokszor netezek meg filmet nézek.
2021. szept. 19. 00:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem annyira ördögi kör, az olcsó szar, a drága jó, akár ips akár va. Kapsz 50 ezer alatt 24" 1080p ips t, meg 400 ért is. Nem a paneltípus a legfontosabb, ips és ips között ég és föld a különbség, az egyiken a technológia minden hibája előjön, a másikat meg csak használod. Ha ilyen 100-120 környékén nézelődsz nagyon jó 24" 1080p, vagy okés 27" 1440p monitorok vannak, ha ennél olcsóbbat nézel akkor mindenképp keress tesztet(rendes, mért tesztet, ne felhasználói értékelést - többnyire nincs viszonyítási alapjuk az embereknek, vagy irreális elvárásokat támasztanak adott árkategóriában).

Én VA paneleset vennék, a szemed hamar megszokja a különbséget színben, ha meg fontosak a színek képszerkesztésnél, akkor ott a mostani monitorod.

2021. szept. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3/


De ha vennék akkor a mostanit azt árúba bocsájtanám.

2021. szept. 19. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!