Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek az alábbi két...

Szerintetek az alábbi két processzor-videokártya kombinációból melyik a jobb?

Figyelt kérdés

AMD Ryzen 7 5800H + nVidia Geforce RTX 3060 6GB GDDR6

Intel Core i7-10875H + NVIDIA GeForce RTX 2080 Super 8GB GDDR6


Az elsőnél a processzor az erősebb, a videokártya gyengébb. A másiknál pedig pont fordítva, a processzor gyengébb, a videokártya viszont erősebb. Legalábbis a neten elérhető tesztértékek alapján, valamint ha a processzorokat egymáshoz, illetve a videokártyákat is egymáshoz viszonyítjuk. Így együttesen viszont melyik kombináció működhet jobban? Gamer laptopokat nézegetek, szóval alapvetően játékra kellene. Ezek mondjuk durván egy árszínvonalat képviselnek, de ennél feljebb már nem akarok semmiképpen menni, szóval vagy a processzor, vagy a videokártya terén kell valamennyi kompromisszum.


2021. szept. 23. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Melyik a konkrét modell a 2080 esetében? A mobil 2080-nál jelentős teljesítménykülönbség van a 90Wattos Super MaxQ és a 200 Wattos Super között. illetve a 3060-ból is van 90Wattos és 115-130Wattra tolható változat.


A 2080Super MaxQ az a klasszik 3060 és a 115 Wattos 3060 között van teljesítményben, a 200Wattos meg mindent ver csak bírd hűteni.


Én inkább választanám a 3060-at a Ryzennel, mint mondjuk egy i7+kazán 2080 kombót, bár én nem vagyok hardcore gamer :D

2021. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Hát, egyiknél sincs feltüntetve teljesítményérték Wattban megadva, de majd utánakérdezek jobban. Ami biztos, hogy a 2080 Super az tényleg 2080 Super, és nem 2080 Super Max-Q, mert van utóbbi is külön. A 3060-ról viszont egyelőre én sem tudok többet, mint amit fent írtam.

2021. szept. 24. 10:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy én sem vagyok annyira hardcore gamer, szóval nem profi e-sporthoz vagy hasonlóhoz kéne. Csak szeretnék egyszer végre egy olyan gépet, amin az aktuális, legújabb játékok is futnak ultra beállításokkal zökkenő nélkül. Az eddigi gépeimnél általában már a vételt követően közvetlenül is erősen kompromisszumot kellett kötni a nagyobb hardverigényű játékok grafikai beállításai terén. Igaz, azok lényegesen olcsóbbak is voltak, a legdrágább is durván feleannyiba került, mint a fentiek. De most úgy érzem, végre eljutottam oda anyagilag, hogy egyszer megengedjek magamnak egy ilyen gépet. :)
2021. szept. 24. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!