Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A mini HDMI átviszi a hangot?

Tóth Renátó kérdése:

A mini HDMI átviszi a hangot?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy gépet, GTX 560 kártya van benne, de sajnos csak mini HDMI kimenet van rajta a DVI melett.

A fő gondom az, hogy igy egy erősitőt kell használnom, hogy legyen hang, de nagyon nem szeretem a megoldást(ilyen öcsém által összehozott kókányolt tákolmány, sok kábellel, meg minden).

A TV amit használok monitornak csak HDMI csatival rendelkezik(a VGA-T mega DVI-t leszámitva).

Egy átalakitón gondolkodok, csak elötte jó lenne tudnom,hogy a mini HDMI is átviszi-e a hangot.

Előre is köszi mindenkinek, a Google-n konkrét leirást nem nagyon találtam róla.



2021. szept. 27. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
A mini HDMI viszi a hangot, de mivel hogy te közvetlenül a videókártyába dugod így nincs rajta hang jel a kimeneten.
2021. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
De, HDMI-n is van hangkimenet, csak be kell állítani. Jó lesz az.
2021. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Visz hangot, de a videókártyában kell lennie hangchipnek és a monitorban hangszórónak, hogy működjön. Ha mindkét feltétel fennáll, akkor a hangkimenetek között meg kell jelennie egy digitális kimenet/digital output nevűnek, arra váltva tudod megszólaltatni. Ha nincs a videókártyában hangchip, de az alaplapi hangkártyádnak van SPDIF kimenete az alaplapon, ha összekötöd ezt a kimenetet a videókártya bemenetével, akkor lesz hang, ebben az esetben viszont a hangkártya digitális kimenetét kell választani.
2021. szept. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az NVIDIA vezérlő pultban Megvan DVI-ra is a hang meg HDMI-re is szóval gondolom csak van rajta hangchip.

Monitor(ami tv) rendelkezik hangszóróval, úgyhogy ez is jó.

Akkor elég lesz vennem egy átalakitót, ha minden igaz.

Viszont, ha igy nem lenne hang, akkor van elrakva egy kicsit gyengébb HD5830-am.

Köszönöm szépen a segitséget, nézelődtem a Google segitségével, de konkrét infót nem találtam róla.

2021. szept. 27. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!