Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért sötétedik el a laptopom...

Golyó11 kérdése:

Miért sötétedik el a laptopom képernyője időnként?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete tapasztaltam először, hogy a laptopom (Acer Aspire 5742G, lassan 10 éves, Win10) bekapcsolás után pár perccel 1-2 mp-re elsötétül, majd visszajön a kép. Pár napja azonban azt csinálja, hogy ha bizonyos programokat megnyitok, akkor úgy eltűnik a kép, hogy vissza sem jön, nem látszik a kurzor sem. Ilyen volt pl. a Számológép, de a Start menüt sem tudom megnyitni, így rendesen kikapcsolni sem tudom. Hiába próbálkoztam mindenféle billentyűkombinációval, semmire nem reagál, nem tudom visszahozni. Mivel ezt leszámítva egy jó állapotban lévő, megbízható gép, szeretném még egy darabig nyúzni, de így nem az igazi. Valaki tapasztalt már ilyet?

2021. szept. 28. 01:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Arra közben rájöttem, hogy csak a háttérvilágítás száll el, elemlámpával megvilágítva látom a kijelzőt. Ilyenkor a Műveletközpontban a fényerő 0-n áll, de nem engedi megváltoztatni, mintha szürke is lenne (mint amikor valami nem módosítható)
2021. szept. 28. 02:33
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg ezt: [link]
2021. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt már tegnap megtaláltam, de nem segít. Valóban hasonló a probléma, de hiába írom be a fényerőt, már nem is ez a felület jön be, hanem egy másik, a "Szöveg nagyobbá tétele", a csúszkával csak azt tudom módosítani, hogy mennyire legyenek nagyok a betűk.

Másrészt most (mától) azt csinálta, hogy hiába van beállítva a 100% méret, ajánlott felbontás, valamiért a kijelző széltében széthúzza a képet, illetve rosszabb a felbontás (cserébe nem sötétül el semmitől). Ha újraindítom, akkor visszaáll a rendes méretű és felbontású képernyő, de megint elsötétül :D

2021. szept. 28. 21:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben megtaláltam a "Fényerő és szín"-t, de nincs ott csúszka, amit állíthatnék
2021. szept. 28. 22:05
 5/6 Haburc ***** válasza:
Kérdés! Biosig illetve boot folyamatig van rajta kép rendesen? Mert ha van, lehet, hogy csak szoftveres a probléma. De, ha dedikált VGA-ról van szó, sajnos lehet hogy meghibásodott a chip. Próbáld meg az eszközkezelőbe eltávolítani a VGA drivert. Majd próbálj hozzá leszedni a gyártó honlapjától drivert, és azt felrakni. Illetve még egy kérdés. A kijelző mozgatására nincs vibrálás, vagy ilyesmi? Próbáld meg külső monitorral.
2021. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megbízhatóságfigyelő mit mutat?
2021. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!