Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől késik a laptopom belső...

Mitől késik a laptopom belső órája?

Figyelt kérdés
HP Omnibook xe4400s notebookomban Windows XP professional fut. Pár napja észrevettem, hogy a pontos időm nagyon sokat (órákat)késik. Most pl 19:05 helyett 15:52-t mutat. Semmit nem változtattam. A vezérlőpult 'dátum és idő'-ben be tudom állítani, ha a netről szinkronizálom, az is működik, de aztán a legközelebbi bekapcsolás után zöldségeket mutat. Ez hardver vagy szoftverhiba vajon.
2007. dec. 27. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hardver hibára lehet gyanakodni a leírtakból.

Az alaplapon a BIOS memória és az óra folyamatos működését biztosító lítium elem lehet lemerülve. Néhény száz forintért lehet vásárolni megfelelő méretű elemet, a cserét viszont érdemes szakemberre bízni. Bár egyes típusú laptopoknál egy kis fedél eltávolítása után lehet cserélni. Érdemes mihamarabb kicseréltetni, mert egyszer csak elfelejti a többi beállítást is, nem csak az időt és a dátumot!

2007. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is erre tippelnék. Cseréld ki, ha továbbra sem jó, legalább ezt a hibát kizárhatod.
2020. máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!