Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagy gépházba SSD-t mindenképp...

Nagy gépházba SSD-t mindenképp beépítőkerettel érdemes helyezni? lehet valami baja ha csak úgy szabadon hagyom?

Figyelt kérdés
2021. okt. 4. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, hacsak nem rángatod a gépedet, és nem ütődik hozzá sokszor a környező alkatrészekhez. ;) De a működését tekintve teljesen mindegy. Nincs benne mozgó alkatrész, teljesen elektronikus, akár simán csak lóghat is.
2021. okt. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, igazából a kiválasztással is bajban vagyok kicsit mert csak annyit tudok hogy 256-osat szeretnék, de itt a bőség zavara, állítottam egy ár szerint növekvőt és nézegetem az értékeiket, minimális eltérések vannak írás/olvasási sebességben
2021. okt. 4. 23:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Volt már alacsony és magasabb minőségű SSD-m, nagyon megéri hosszútávon a jobbikba fektetni, de az alacsony SSD is hatalmas előny, ha nincs SSDd jelenleg.
2021. okt. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 HakapiszikMatyi ***** válasza:
Ez a "beépítőkeret" az SSD-k megjelenésekor a teljesen laikus vásárlókat "vette le". Célszerű azért az egyik oldalon rögzíteni, amihez van 20 éves házaknál is lehetőség. Hogy melyiket válaszd? Erre a géped többi hardverének ismeretében, és a felhasználás ismeretében lehetne tippet adni. Samsung, Kingstone, A-Data, ebben a sorrendben, amit a gyártóktól javasolnék megbízhatóság alapján.
2021. okt. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

I5-4570 3,2GHz

16 gb ram

GTX-960

egy egy terrás WB blue HDD tárolósnak, illetve mostanában nagyobb dolgokat ide is telepítek

és egy régi leharcolt 250es hdd rendszervinyó amit váltanék az új ssd-re


az Adata terméke tetszett meg így első körben

2021. okt. 5. 00:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Baja nem lesz, profi rendszerépítők is csak bekötik oszt ott lóg ahogy videókban nézem. Szerintem a rendezettség és némi hűtés szempontjából jó rögzíteni.

Nekem egy 6 éves Crucial BX100-as volt az első, mai napig ezen van a Windows 93%-os és semmi bajom nem volt vele. A Kinston A400-as viszont alapból 10 fokkal magasabb hőmérsékleten működik. A második Crucial BX500-asom pedig szintén oké.

Én személy szerint Crucial MX szériát ajánlok, a BX széria ugyanis DRAM nélküli, amitől "lassabb". Az MX egyébként megfizethető áron van és szinte a Samsung SSD-inek szintjén van!

2021. okt. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm skacok de átjárva úgy érzem mégsem nekem való egy ssd, ha ősembernek is tűnök miatta. én a rendszervinyóra is szeretek telepítgetni, pakolászni dolgokat, és nem szeretném 2-3 évre venni, szóval szerintem inkább beszerzek egy egy terrás másik HDD-t, talán egy ugyanolyan WD-t mint ami a raktáram, és arra rakom életem első Win10-ét majd
2021. okt. 5. 19:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Használhatod egyszerre a HDD és az SSD ugyan úgy. SSDből is van több terrás, csak annyi a különbség hogy sokkal gyorsabb.
2021. okt. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 HakapiszikMatyi ***** válasza:
Nem tűnsz "ősembernek", nem kell feltétlenül SSD a rendszernek ma sem. :) Használtan is vehetsz, jóval olcsóbban, garanciával. De érdemes kipróbálni... A mai SSD-k azért már több milliószor újraírhatóak a kezdeti (becsült,) 10 ezerhez képest. Az én első SSD-m egy 120 Gb-os Kingstone volt. A pontos típusát már nem tudnám megmondani, de a mai napig működik a nővérem gépében. Samsung EVO-ra váltottam, ami nagyon bejött. Ha az ismerőseid közt valakinek lenne egy használaton kívül, akkor kérd el kipróbálni. Ég és Föld a HDD-khez képest a sebesség.
2021. okt. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!