Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ipari áramról PC üzemeltetés?

Ipari áramról PC üzemeltetés?

Figyelt kérdés

Riget üzemeltetek, de 2700w-al úgymond eléggé leterheli a benti hálózatot, ezért gondoltam leviszem garázsba és ott egy ilyen átalakítóval

[link]

Ha jól gondolom ezzel minden további nélkül tudom használni igaz?

Illetve ha mellette használnánk mást is 400v-ról az menne? mert ha jól gondolom ez az átalakító annyit csinál, hogy a 3-ból egy fázist használ, semmi extrát, de mi van pl ha hasítógép van használva, attól menni fog közben, hogy egyik fázisról még mellette leveszi a magáét a rig?

Vagy addig érdemes kihúzni inkább, ez már amúgy nem olyan nagy dolog, nem sűrűn van használva a 400, főleg másra.



2021. okt. 17. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Téged sem az eszedért szeretnek... 400V nem érhető el a lakossági transzformátokról, ahhoz külön ki kell építeni a rendszert, gondolom erre nincsen pénzed. Az is rejtély hogyan akarsz 3-ból 1 fázist használni, ha eleve csak egy fázis megy a házhoz. Ha rákötöd a 230V-ra ezt az elosztót, akkor sehol nem vagy vele, mert ugyanúgy a mögötte lévő 230V-os kábelhálózat fog terhelődni, erre nem gondoltál?
2021. okt. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 qkker1 ***** válasza:
91%

1-es tipikus példája mikor a hülye okoskodik!


A 400 V 3*230-ból lesz, és mivel háromfázisú csatlakozóval "venne le" egy fázist, jó eséllyel három fázis van a garázsban.

2021. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja, el is hiszem, hogy neki 3 fázist húztak be, mikor lakossági felhasználásra 1-et szoktak...
2021. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mosolyogtam egy jót, kaptál tőlem egy hasznost, csak emiatt.

380V, így ismerősebb a dolog? Csak ugye az már hivatalosan 400V, és ha nem derült volna ki, be van ez kötve, ezt használjuk pl az említett hasítógéphez, de szalagfűrészen is " háromnyolcvanas " motor van stb.

És másrészt, három fázis, nem vagyok villanyszerelő ezért is érdeklődök, talán majd valaki leírja a pontos képletét hogy van, abban az vezetékben 3 darab a fázis, egy a 0 és egy a földelés.

A 0 és egy fázis között viszont csak 220V feszültség van ( Amúgy ami megint nem 220 hanem 230 csak a kettőhúsz maradt meg "


És amint látod csak a dologban jártasabbaktól érdeklődöm, hogy biztosan jól gondoltam, és menne, illetve, hogy ilyenkor lehet-e terhelni más nagy fogyasztóval, úgy hogy a 3-ból 1 fázist használ műs is.

2021. okt. 17. 22:26
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Jó lesz az. A többi egyfázisú helyen is a 3 fázisból az egyik van bekötve.
2021. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

A házatokba bejövő 3 fázis közül az egyik "a benti hálózat".

Ha véletlenül ugyanarra sikerül kötnöd akkor ugyanott vagy ahol a part szakad. ;) erre 33% az esély. Ha értesz hozzá persze átkötheted.

Minek van bevezetve a garázsba a 3 fázis? (csak 3 fázisú villanymotorokhoz szokás)

Melyik fázisra hány amperes biztosíték van?

2021. okt. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3x20A van.

Pont amiatt van, ahogy fentebb írtam.

2021. okt. 18. 00:43
 8/10 anonim ***** válasza:
13%
Itt legfeljebb annyi lehet a probléma, ha az aljzat 4 pólusú, illetve öt, de nincs odáig elvíve a nulla.
2021. okt. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Még akkor lehet gond, ha az adott 400V-os aljzat előtt motorvédő is van.
2021. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Attól miért?
2021. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!