Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Blu-ray meghajtót érdemes...

Blu-ray meghajtót érdemes vennem ha filmeket nem nézek?

Figyelt kérdés

Esetleg adatmentésre jólehet?


Bár az optika ahogy látom kihalóban van..


2021. okt. 22. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most mi mondjuk meg,hogy neked van-e rá igényed? Ha lenne rá igény/szükség akkor már vettél volna. Ha eddig nem volt...


Ha nagyon menteni kell veszel egy használt HDD-t olcsón, lemented ami kell és felteszed a polcra.

2021. okt. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán látom értelmét. HDD jobb ehhez, mert lényegében nem drágább, cserébe viszont azonnal elérhető minden adatod. Főleg ha egy szerverben vagy nas-ban van.
2021. okt. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem filmezel, értelme nem sok van, adatmentésre vannak jobb alternatívák.
2021. okt. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem vennék. Két merevlemezt vennék helyette.
2021. okt. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Adatmentésre szerintem kiváló. Szemben egy hDD-val én fixnek érzem rajta az adatot és nem lehet róla törölni vagy formázni a lemezt vagy nem üthet be valami hiba.

Másik ok ,amiért még érdemes optikai meghajtót tartani, ha akad pár régi játékod, ami nem jelent meg digitálisan vagy valami régi cím.

2021. okt. 24. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pedig az írott lemez sem tart örökké.
2021. okt. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: semmi se. :) De optikai lemeznél én több, mint 10 éves lemezt is hibátlanul olvastam.
2021. okt. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom én se hogy nem tarthat soká, csak technologiából adódóan a gyári lemezek tartósabbak sokkal mint az írt társaik.
2021. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt sem vitatom. De 5-10 évente új lemezre írni megkerülhető ez a hiba. Valamint ott az M-Disc. Egy cég, akik írt lemeze szó szerint a kőbe vésve címmel élhetnek, mert simán megélnek 100 évet is és ellenállnak a legtöbb kártevő behatásnak (annak nem ha eltörik a lemezt). Tény, ezek a lemezek drágábbak.
2021. okt. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!