Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol lehet venni olyan SATA...

Hol lehet venni olyan SATA kábelt, amin egyben van az adat meg a táp rész?

Figyelt kérdés

Egy olyan meghajtóhoz kellene, amin a kettő között nincs hézag, ezért nem lehet egyiket sem rádugni.

A SATA az pontosabban SAS, de a kábel az ugyanaz.

Csak ilyet találtam, de ez nem jó, mert bár egyben van a kettő, de a két részt műanyag választja el, szóval ezt sem lehetne rádugni: [link]

Legrosszabb esetben marad ez, aztán szikével kivágom onnan a műanyagot. De szerintem léteznie kell ilyennek. Az a baj, hogy még a nevét sem találtam meg ennek a kábelnek, így pontosan nem is tudom, hogy mit kellene keresnem.



2021. okt. 23. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem valami spéci márkás cucc-ez?

Lehet csak tőlük szerezhető be..

2021. okt. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom elképzelni milyen meghajtó lehet. Olyan kábelt én még nem láttam, ami teljesen egybe van, csak olyant amit te is küldtél képet.
2021. okt. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán 8482 de sajnos amit nem látok azt nehéz felismerni.


Sff meg Sata cables Google keresés alapján állapítsad meg hogy mi kell neked , elég sok fajta van. Sőt lehet hogy nincs is hivatalosan ilyen mert backplanes csatlakozó arra van megoldás cross vagy straight, attól függ.

2021. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem fog menni.


"SATA drives may be plugged into SAS controllers. SAS drives cannot be plugged into SATA controllers. There is a difference between the SAS and SATA connectors"


Azaz SATA driveot rá tudsz dugni SAS controllerre, de fordítva nem.

2021. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2021. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3: Ez lesz az. Legalábbis kinézet alapján.

Tegnap este én is megtaláltam, "SAS HDD 29 pin" néven is szokták emlegetni. Alin találtam is pont olyat ami kellene: [link]

#4: De fog, mert Raid kártya tudja kezelni. A meghajtó amúgy egy LTO. A meghajtóhoz nem adnak kábelt, a Raid kártyához meg csak olyan van, aminek egyik fele egy rohadt széles valami (elvileg SFF-8484 a neve, ez megy bele a kártyába), a másik oldalán meg van 4 darab sima SATA. A meghajtón olyan csatlakozó van mint ezen itt a videóban: [link]

2021. okt. 29. 12:20
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


szabvany minek van ha tul sok szabvany van, akkor mar nem is igazi szabvany

Es mindennel erre mennek ra, nehogy helyetesithetoek legyenek a dolgok, hanem hasznald azt az egyedit amit legyartott

ha meg befucsol gyartas es elfogynak keszeletek akkor dobd el

2021. okt. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!