Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i3 vagy Intel Core i5?

Intel Core i3 vagy Intel Core i5?

Figyelt kérdés

Asztali gépet szeretnék összeállítani. Átlag felhasználású gép lesz, semmi játék. Office, netezés, filmnézés. Én egy új Core i3 processzort gondoltam bele. Viszont azon gondolkodtam, ha rászánnék plusz pénzt rá, és vennék egy I5 procit bele, akkor jobban járnék? Arra gondolok, hogy tovább lenne jó a gép az erősebb procival elavulás szempontjából? Semmi szükségem egy i5 teljesítményére, bőven elég lenne az I3 jelenleg. De 6-7 év múlva mi lesz? Az I3 mikor totál elavult procinak számít majd, akkor az I5 még húzná egy darabig? (Mindkettő 10 generációs)


Mit gondoltok? Érdemes a plusz pénzt a jobb processzorra költeni, vagy felesleges, és elég az I3? Tovább lenne használható a gép a későbbiekben ha I5 kerülne bele? Mit gondoltok? I3 vagy I5?



#I3 vagy i5
2021. okt. 25. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
6-7 év mulva, mikor az i3 elavulna, addigra az i5 is elfog és a többi részegység is. Tehát ha abszolút nem kell játék, akkor felesleges az i5. De az i3-al is szépen el lehet játszani akár komolyabb videokártyával is.
2021. okt. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Ha most nincs szükséged a teljesítményre ( a leírtak alapján nincs ) akkor az i3 elég. Később bármikor tudsz venni használt i5-öt, pár év múlva fele annyiért mint most.
2021. okt. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem akarok kiokatató lenni, de ti most itt akkor nem igazán vagytok képben a dolgokkal.!:)

10.genes I3 10100-as /10100f-es is iszonyat komoly kis Budget gamer proci jelenleg! Egy 7. genes I7-700-nál is jobb!! I5 9400f- el van egy szinten kb. Rtx 2060-as videókártyáig bármit kihajt.

Az i5 10400f 6 mag /12 szállal meg még szintén hosszú évekig sokmindenre elég lesz.

No kedves kérdező, ha kifejezetten Office PC-be akarsz CPU-t akkor elég egy 10.genes Pentum Gold 2mag/4szál vagy egy Celeron is!

2022. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.:

Kérdező, azt hozzá tenném, hogy az I3 10100 vagy 10105 proci most NAGYON jó árban van és hosszú évekre tökéletes irodai gép összerakásának szolgálhat alapul mely mellé pattintassz 8gb ram-ot, SSD-t és a többi...arra figyelj, hogy ne (F) jelzésű cpu-t vegyél mert abban ki van kapcsolva az IGP! Egy irodai gépnek pedig bőven elég az integrált grafikus chip(igp), így nem kell külön videókártya sem. Tehát rengeteget spórolhatsz vele és még korlátoltan játszani is lehet vele vagy fotót szerkeszteni. (UHD-630)

2022. jan. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!