Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy fujitsu gépem amiben...

Joell kérdése:

Van egy fujitsu gépem amiben van 8 giga ddr3 ram, 2 magos core 2 duo e 8400 es egy ssd-t is kapott nemrég.ebbe a konfigba milyen hasznalt videokártyát kakjak ami nem draga de már simán alkalmas full hd 60 fps-youtube video lejátszátához?

Figyelt kérdés
2021. okt. 25. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Valami GTX900-ast vagy RX550-et.
2021. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
15%
amd t ne vegyel az elsuftol
2021. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Gt 1030

Használtan 20-25 ezer.


Ez a legolcsóbb videokártya, ami tudja a mai szabványokat, azaz VP9 és h.265 kódekek hardveres támogatását. YT az előbbit használja.


Amíg nincs meg a kártya, addig próbálkozz h.264-re korlátozni a youtubeot, pl h264ify böngészőkiegészítővel. Ennek hardveres gyorsítását támogatja az alaplapi integrált GPU is. Bár lehet, hogy 1080p felbontás nem lesz. És ha jól működik, akkor az az igazság, hogy értelmét veszti a videokártya fejlesztése. Ebbe a régi gépbe lényegében felesleges bármilyen fejlesztés.


Tehát míg egy régebbi 2 magos e8400 szenvedget a VP9 szoftveres dekódolásával, addig egy i5 2400, 3470 már simán megoldja. Nekem utóbbival van tapasztalatom, és még akár 1440p is mehet, ritkán reccent meg a YT (60 fps videónál!!!) Tehát a lényeg, hogy mivel a legolcsóbb videokártya ilyen drága, és mivel vannak jó alkatrészeid a következő generációkhoz (intel 1-4. Generáció használ ddr3 memóriát, ezért érdemes elgondolkodni a gépcserén.

Ram és ssd nélkül értékesíted a mostani gépet, kb 8-10 ezerért.

Veszel valami brand 3-4. Generációs i5 procis gépet. Ramot belepattintod, ssd-t bekötöd, és már használhatod is (W10 már túléli a gépköltöztetést, nem okoz gondot neki a hardveres környezet változása. Első ondulásnál lassabb, mert ilyenkor már driverezget,állítja magát, illetve 2.-nál is még konfigurálgat, de 3. indulásnál már teljesértékű.)


Vagy C lehetőség, valamivel drágábban egy komplett modernebb gép, amiben már az integrált grafika támogatja a modern formátumokat. Ez legolcsóbban egy 7000 szériás i5, vagy 8-9000 szériás i3 procia géppel lenne megolható.

Ez esetben a géped eladása memóriákkal együtt történne, 1000ft/gb kb, így + 8 ezer a géped értékébe, azaz 16-18 ezer lenne amostani eladási ára.

Az újabb gép pedig 60 ezer körül van.

Hardveraprón, pl i3-8100 procis gépek.


Ha csak netezés a cél, akkor én nem költenék külön videokártyára, nem bonyolítanék tovább egy ilyen régi rendszert. Váltanék modernebb integrált grafikás gépre.

2021. okt. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

"Ez a legolcsóbb videokártya, ami tudja a mai szabványokat, azaz VP9 és h.265 kódekek hardveres támogatását. YT az előbbit használja."


Nem nyert. A GT1030 nem rendelkezik hardveres NVENC fixfunkciós egységgel(ahogy a többi GT sem), így semmilyen hardveres gyorsítást és kódolást/enkódolást nem tud - leszámítva a CUDA magokon végzett számítást, ami eléggé haszontalan és felesleges meló.


A többivel egyetértek.

2021. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

[link]


akkor most melyik lenne a legolcsobb vga ami biztos jo barmi altalanosabb modern kodolashoz?

2021. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit késve de módosítok:

enkóder valóban nincs a GT kártyákban, de a dekódert megkapta a GT1030-is ( NVDEC) és támogatja a youtubeos VP9 hardveres lejárszását.


Korábban kicsit összekevertem az nvenc enkóderrel, mea culpa.

2021. dec. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ohh, bocs, nem követtem a kérdést, most is csak véletlen keveredtem ide, most tudok reagálni. Sajnos tapasztalatból beszélek, hogy viszi ezeket a formátumokat 😀 Mondjuk a ryzen 3600 alatt nem vettem észre, meg nem is figyeltem, hogy most mi dolgozik, de aztán átraktam egy retro gépbe (Q9500), és megy bizony a YT 4K, fps drop nélkül (elején eldob párat, gondolom ott van valami prociintenzív rész, de utána beáll)
2021. dec. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!