Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopom lassú. HD Sentinel...

Laptopom lassú. HD Sentinel sz. szektorhibás a HDD (20%-os telj.). Adná magát egy SSD-re klónozás, de azzal az a gond h a hibás szektorok is klónozódnak. Adatok mentve vannak külső vinyóra. Az oprendszert hogy rakom át? (előre telepített volt)

Figyelt kérdés

#winchester #SSD #bad sector #szektorhiba #klónozás migrálás költöztetés
2021. okt. 26. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Klonozva. logikusan a hibát nem tudja másolni mert amit nem lehet elolvasni azt másolni se
2021. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Alapból én is így gondoltam, amíg nem olvastam ezt: "A klónozás esetében vigyázz, csak olyan meghajtót szabad ilyen módon lemásolni, amelyen nem találhatóak szektorhibák. Ha hibás a merevlemezed, akkor a hibák is átkerülnek a vadonatúj SSD-re!" Ezek szerint ez nem így van?
2021. okt. 26. 15:01
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, de ez nem igazán okoz problémát, mint amennyire sejteti. Ha mégis félsz, akkor meg csinálj egy normál friss telepítést. Szóval egy ilyen gépen aligha vannak nagyon fontos dolgok, beállítások, mentések. Nagyrészt úgyis mindent felhőbe tol az ember, ami kell, a maradékot pedig át tudod másolni.
2021. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Számomra nem világos miért jó a klónozás. Van egy kitudja hány éves HDD-t és egy ki tudja hány éves oprendszered, átklónozod és minden ugyanaz marad - ha az olvasási hibák miatt sikerült ez egyáltalán.


Vagy fogod és leszeded a legfrissebb Win telepítőt, telepítesz egy tiszta rendszert az új SSD-dre és nyersz egy tiszta és új rendszert. Programokat feletelpíted, adatokat átmásolod és kész.

Ha már az adatok le vannak mentve akkor ne foglalkozz semmivel, SSDbe és telepítés, ha előretelepített a rendszer akkor a Windows key ott vna a biosban, magától megtalálja.

2021. okt. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azt aki írta hülye volt.

Van egy könyv , pár oldala ketchupos lesz.


Lefénymásolod.


Ketchupos lesz a másolat ? Megnyalod és kierzed belőle a paradicsomot ?


Nem. Amit nem tud beolvasni, oda nem másol semmit. Ennyi.


Attól hogy ezt repedt képernyőju mobilon írom neked, a te mobilod képernyője nem törik be

2021. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tiszta telepitest csinalj

foleg hogy nincs indok klonozasra

sotninkabb ellene szol


valami amit nem hasznalt rendszer de hibas es majd akarna az sok hibat fog okozni

es valoban os javitgatassal akarod tolteni idod?

sok szemet ugyis feleslegesen kerulne at mellesleg

2021. okt. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
John McClane 4/6-os válasz: nem feltétlen akarnék klónozni persze. Az a rész nem világos nekem, hogy "fogod és leszeded a legfrissebb win telepítőt". Én oprendszerrel együtt vásároltam a laptopot anno, kaptam hozzá kulcsot, stb. (anno még asszem win7 volt, azóta frissített, most win10). Honnan telepítem újra a windowst anélkül, h megvásárolnám újra?
2021. okt. 26. 15:20
 8/14 anonim ***** válasza:

Fogsz egy legalább 8GB-os pendriveot és :

[link]

2021. okt. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
John_McClane: nagyon köszi a választ. Bocs, ha hülyéket kérdezek, de ha van egy kódom, amit kaptam anno, akkor azzal bárhányszor telepíthetek windowst, akárhány helyre? Én azt gondoltam, h ha azt egyszer már használtam, akkor kész. És ezért gondoltam ezt a klónozás dolgot, gondolván, h akkor ugyanazt rakja át egy az egyben, és akkor meg van oldva az "egyszerhasználatosság" dolga? microsoft office szintén zenész, amúgy...
2021. okt. 26. 15:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ milyen kódod van, de ugyanarra a gépre ugyanazzal a kóddal bármennyiszer telepítheted. Szerintem a laptoppal kapott kód az OEM így csak arra a laptopra érvényes (bár lehet épp más is).
2021. okt. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!