Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fali rack szekrény vásárlásáná...

Fali rack szekrény vásárlásánál hogyan kell tervezni és mikre kell figyelni?

Figyelt kérdés

Hálózati eszközöket, NAS-t tárolnék benne. Ha jól tudom, akkor 19' rack szekrény a szabvány erre.


Amit nem tudok, hogy minden rack szekrény egyforma? Kompatibilisek a kiegészítők egymással? És amúgy miket kell még megvennem a szekrényen kívül? Ha jól tudom, akkor kell 1U konnektorsor, 1U patch panel és 1U kábelrendező a patch panel alá. De ami nem világos, hogy ha beteszek mondjuk egy switchet és egy routert, akkor mindkettő alá ugyanúgy kell 1-1U kábelrendezőt venni vagy oda már nem szokás?


Milyen mély legyen a szekrény?



2021. okt. 26. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szerver mélysége a mérvadó. Én speciel a szervert úgy csináltam hogy ahhoz nincs szerver ház így kis rack szekrény elfért
2021. okt. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Kábel rnedezom még nincs, itthon kb van 18 aljzatom ahhoz tökre felesleges. Így nincs patch panel se.a kábelek végén a dugó az bedugva a switchbe és elég is.
2021. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mélység (fali racknél) több fajta van, meg kell nézni, hogy mekkora a legmélyebb eszközöd, meg hol van rajta a hálózati csatlakozó, és az mennyit lóg hátra. Ennél kicsit mélyebet vegyél.


Nem 100%-ban kompatibilisek a kiegészítők egymással (pl. a kosaras anya lehet eltérő méretű, szintén nem mindegy, hogy M5 vagy M6 vagy ehhez közeli witworth, ehhez megfelelő csavart kell majd vegyél, szintén meg kell nézni hogy az eszközöd rögzítő fülén milyen furat van, hogy M5 v. M6). Van még pár kiegészítő ami nem mindig kompatibilis (pl. szellőző fedél, ventilátor fedél, kábelbevezetőenk a fedése stb.) ezeket meg kell kérdezni ahol a racket veszed. A bele kerülő eszközök nagyjából kompatibilisek (bár találkoztam olyan rendezővel amin 4,5-es volt a rögzítő fül furata és nem ment bele a szokásis M5 csavar).


Hogy hogyan rendezed be az a helyi szokásoktól függ. Fali rendezőnél nem szoktuk tulzásba vinni a kábelrendező (vagy gyűrűs rendező ki hogy nevezi) paneleket. A patch panel és a switch közé szoktunk tenni. És úgy rendezzük be, hogy egyik sor a patch panel, alá gyűrűs, alá a switch.

A router ha rackelhető a switch alá jön, ha nem rackelhető akkor berakjuk a rack aljára (igényes esetben vesz hozzá az ember polcot).

Hogy a dugaljsávot előre vagy hátra szereli az ember az megint szokás kérdése. Ha háromrészben nyiló racket veszel akkor simán mehet hátra is a dugaljsáv (megint függőlegesen kevesebb helyet foglal, és a legtöbb eszközön hátul van a tápcsatlakozó). De ha csak 1 routert, 1 switchet teszel be akkor egy 3-as vagy 4-es elosztósávaot beteszel a rack aljába és el van intézve, felesleges ez miatt nagyobbat betenni + felfelé sem kevés hely.

Nyilván ha több eszköz van akkor már más a helyzet.

2021. okt. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából a mélységben azért vagyok bizonytalan, mert tervezek egy kis home servert virtualizációs célokra, de fogalmam sincs, hogy milyen mély lesz, mert nem most veszem meg, nem is a közeljövőben (1 éven belül). Tehát a rackban lenne egy internetszolgáltató által adott eszköz (álló, ezt polc modulra tenném, még nem tudom hogy fektetve-e vagy állítva célszerűbb), egy rackelt router, egy patch panel, egy rackelt switch, egy darab kábelrendező és egy darab konnektorsáv. Ez ha jól számolom 6 vagy 7 Unit, ha a szolgáltatói eszközt fektetve teszem be. Ha 9U magas szekrényt veszek, akkor ez várhatóan elég lesz? 1 vagy maximum 2 helyet szeretnék bővítésnek meghagyni, hátha.
2021. okt. 26. 16:56
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
80 cm mély legyen
2021. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
80 centi mélyet nem is találok hirtelen.
2021. okt. 26. 20:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor mélyebb ez a minimum.
2021. okt. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!