Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Okozhat-e gondot rövidtávon,...

Peston kérdése:

Okozhat-e gondot rövidtávon, ha "zörög" a ventillátor?

Figyelt kérdés

Van egy Lenovo Legion Y530 laptopom, amiből 1-2 napja elkezdett "zörgő" hang jönni, ha beindul a ventillátor egyik része (kettő van, de csak az egyiknél hallom). Szétszedtem, kitakarítottam, akkor úgy jó is volt pár óráig, aztán újra rákezdett. Nem tudom hova tenni, ugyanis van, hogy beindul a hűtés, de nem adja ki a hangot, van, hogy elkezdi, aztán leáll, de közben még megy a hűtés, és nem is forrósodik a gép, tehát a funkcióját ellátja (plusz ha épp így zörög, és rákoppantok egyet a burkolatra a ventilátor fölött, akkor hirtelen abbahagyja).


Arra gyanakszom hang alapján, mintha hozzáérne forgás közben a burkolathoz, de mikor szétszedtem, és pörgettem a kezemben, semmi extra hangot nem adott ki, teljesen normálnak tűnt, törést nem látok rajta, és nem is lifeg, mintha elengedni készülne valamit. Van-e esetleg más tippetek, hogy mi okozhatja ezt, és ha így marad egy ideig, az okozhat vajon gondot?



2021. okt. 26. 17:12
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

es nem lehet szethuzni?

hogy csapagyjat lasd?

vagy mikroserulese van vagy mikro valami belekerult

ha szetkaphato megfigyeled

mikroszkoppal jo nagyitoval

megtisztitod tengelyt meg a csapagyat ha tudod kifujod kioblited izopropil alkohollal majd begepolalyozod tengelyt

ha nem veheto szet akkor cserelni kell ha tonkremegy addig meg elviseled


azt is jolenne megtudni nem e elektronikus zaj

ha serult elektronikaja az nagyon nem lenne jo irodovel nagy karokat is okozhat ha elfustol

2021. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ideges leszel
2021. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 CspCsj ***** válasza:
2021. okt. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Van akit annyira felidegesít a hang hogy dühében rávág ököllel a laptopodra hogy elhallgathassa. Lehet nemcsak a laptopod törik ketté ekkor, de az asztal is beroskad..

2021. okt. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A csapágyig nem tudom szétszedni, és annyira nem vagyok expert, hogy megpróbáljam mégis, azt már inkább szakemberre bíznám, köszönöm a tippet!


A linket szintúgy köszönöm, fontolgatom esetlegesen a cseréjét is, bár nem tudom, ezek az eBayes rendelések mennyire megbízhatóak, nem rendeltem még ilyen helyről.


Bízom benne, hogy azért ha marad még a hang egy darabig, nem fog senki rávágni egy nagyot... :)

2021. okt. 26. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!