Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretném kicsit feltuningolni...

Szeretném kicsit feltuningolni a gépem órajel állítással, meg tudom csinálni?

Figyelt kérdés
Na szóval, a videokártyát szeretném.A táp 230V/50Hz. A total power az 450W, és egy GeForce GT 1030nak az órajelét szeretném állítani egy kicsit, hogy jobb legyen. Kérlek tudtok adni tippeket, tanácsokat, vagy hogy megéri e?

#informatika #Overclock #Órajel állítás
2021. okt. 31. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Azt nem fogod. Mármint állítható, de azzal a plusz 1-2 fps-el lósz.rt se érsz.
2021. okt. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi!
2021. okt. 31. 08:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Sajnos hiába adsz egy kis plusszt annak a kártyának, olyan elenyésző eredménye lesz, amelyet jószerével nem is veszel észre.
2021. okt. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nagyobb gond hogy tapnak stabilnak kell lennie hozza, akkor lesz az OC is stabil

Azert ugyanugy meglehet huzni ezt is amig alaplap eltudja latni,


aranyaiban novekszik az fps

pl ha 25 fps nel 1-2fps t nolne csak az 8% os

100 fps nel mar 8fps t jelent

:D

55fps nel 59,4 et vagyis majdnem 60 ra felvihetned


de nem ilyen egyszeru ez meg amugyis 15-20% altalaban barmely vga nal osszejon

ha epp ennyi hianyzik boldogsagodhoz


mondjuk 1030 odnal jo lenne tudni ddr4 es e mert ha igen akkor levaltanod kellene inkabb, annyival lassab a DDR5 os ram hogy semmit se tudsz kezdeni vele hogy beerd

nem csak 20% al van lemaradva

2021. okt. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4* annyival lassab a DDR5 os ramOSTOL

vagyis a DDR5 os 1030 valtozattol a 1030 DDR4 es

ertelemszeruen szamozasnak megfelelo a lassabb


*"levaltani"

valami normalisabb DDR5 os karira hasznaltan GTX950, GTX960 pl., vagy GTX1050 /Ti

vagy lehetne sorolni vga kat

2021. okt. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én jelentem, hogy de, bizony lehet szépen húzni a kis 1030-at is!

Én pár hónapig azzal húztam ki, úgyhogy van tapasztalatom. Az első lényeg, hogy ez egy passzív hűtésű kártya (már amelyik.. enyém az volt), így rá kell erősíteni egy ventilátort. Az amúgy 80 fok fölé merészkedő kártya így könnyedén 65-70 fok körül tartható.


A tuning afterburnerben megy. Csúszkákat érdemes hagyni a francba, és a grafikonon kell állítani. Furcsa, de nekem végül kicsit lejjebb kellett vennem a gyári feszültségből, és ott értem el a kártya teljesítménymaximumát. Ha jól rémlik 18% pluszt tudtam adni neki. Ezzel pedig a SW Jedi Order sikeresen beleesett a játszható kategóriába, az esetek 99+%-ában a fix 30 fps-sel játszhattam, míg ez tuning nélkül nagyon nem volt meg. Úgy játszhatatlan volt, sokszor beesett, szaggatott.

2021. nov. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!