Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkor teljesítménybeli...

Mekkor teljesítménybeli különbség van egy i5 10400f és egy i5 11600 processzor között?

Figyelt kérdés

Egész pontosan erre a cpu-ra gondolok:

[link]


Egyelőre csak amolyan elméleti érdeklődésképp tettem fel kérdést, de kíváncsi lennék, hogy esetleg többet ki tudnék e hozni gépemből egy ilyen procival.


GIGABYTE B460M DS3H

RTX2060 SUPER Vga

2x16GB DDR4 Memóri


A K-s proci azért nem érdekel, mert húzni nem szeretném, viszont nem igazán tudom, hogy mennyire ajánlott egy ilyen procit az alaplapomba tenni, mennyire bírkózna meg vele.



2021. nov. 2. 13:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Valamint azért is, mert ennek csak 65W, míg a K-s cpunak már 125W a fogyasztása, az kicsit sok, ahhoz már cpu hűtőt is cserélnem kellene, mert nagy eséllyel jobban is melegedne.
2021. nov. 2. 14:05
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kapásból az a baj hogy a lap nem támogatja a 11. Generációs CPU-kat.


És véleményem szerint nem tud teljesítményben sokkal többet.


A haszna a 11. Generációnak az hogy a külön PCI 4.0 miatt tudsz egy m.2 NVME SSD-t használni anélkül hogy vissza fogná a VGA teljesítményét.

Jelen esetben az RTX 2060 esetében ilyen nem lenne de legalább nem kell M.2 SATA SSD-vel mókolni.


Az hogy egyik 65 a másik 125 watt az egy dolog de komfort szempontból is jobb lenne egy normális toronyhűtő, a CPU ha hűvösebbnek nem is látszódik de tudja tartani majd a maximális boost órajelet addig ameddig kell a plusz teljesítmény, és nem fog össze-vissza ugrálni az órajele.

2021. nov. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem gyári hűtővel használom, hanem egy olcsóbb kategóráis Cooler Master toronyhűtővel, ami tökéletesen hűti ezt a cpu-t. Esetleg bármiféle ajánlás, amit még támogat a lap és előrelépés lenne cpu terén?
2021. nov. 2. 14:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

10. Generációs i7/i9.

De nem igen értem mi szükség lenne rá.


Mire használod a gépet hogy kevesled a CPU teljesítményt?

2021. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Főleg játékra. Az i7/i9 8-10mag, viszont úgy tudom játékban nem igazán lenne nagy előrelépés, mivel nem tudnak ennyi magot kihasználni. Ezért szerettem volna egy erősebb 6 magos cpu-nál maradni.
2021. nov. 2. 15:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Amúgy 10400 sem 65W-ot kajál, az csak a 2,9Ghz-re voantkozó érték, de gondolom nem úgy használod, hogy boost letiltva. Ha ki van használva és minden mag maxra boostol akkor 120-130w körül kér szintén.

A 11600K-nál a 125w meg a 3,9Ghz-re vonatkozik, eszik az ennél jóval többet is ha boostol.

2021. nov. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy lapodon nincs komoly VRM és ami van az még ráadásul hűtés nélküli is.


Játékban az i7 és i9 is előrelépés lenne, mert egy-két magon jóval gyorsabbak, mint az i5 - csak nem a te alaplapodban.


RTX2060 mellé felesleges komolyabb processzort rakni, mint a 10400F.


A te esetedben egy fejlesztés az alaplap cseréjével kezdpődne, utána processzor csere és miután elvertél egy rakás pénzt rájönnél, hogy egyetlen egy FPS-sel sem hozna többet a játékokban az RTX2060.


Ez a processzor bőven elég játszogatni,szerintem előbb videókártyát cserélj a többit majdu tána is ráérsz.

2021. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom én is válaszolni, mint a többi hozzászóló: a lapod nem támogat 11. genes procit 11000 széria kilőve. A jelenlegi konfigod pedig pont optimális, ha nekem ilyen vasam lenne... :D

4460, 8 GB RAM és egy GTX 1650 SUPER nyomoluk.

2021. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!