Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mit fejlesszek a...

Szerintetek mit fejlesszek a PC-men?

Figyelt kérdés

Processzor: AMD Ryzen 5 1600X

Memória: Crucial 2X4G DDR4 2400Mhz Ballistix Sport LT

Videókártya: Asus GTX1050 TI OC 4GB DDR5 STRIX

Alaplap: Asus Prime B350-PLUS

Tápegység: FSP Hyper 600W


RAM már elég kevés például, de nem tudom miylet vegyek mellé, hogy kompatibilis legyen azzala 8-al, ami benne van.



2021. nov. 2. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

De minek akarod bővíteni?


De ha nagyon akarod, akkor valóban kevés a memória (én kb 8 éve 16GiB-et használok az otthoni gépemben).


1.: RAM: nézd meg hány férőhelyes az alaplapod és nézd meg a memóriamodulok paramétereit is, lehet, hogy még találsz ugyanolyanokat is)


2.: Videokártya: azt is fel lehetne tolni legalább 8GB-re, mivel a VR játékoknak az a minimum.


3.: CPU: szintén megnézed az alaplap leírását, hogy melyik processzort képes maximum befogadni.

2021. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Röviden: Mindent.

Na de ami fontosabb, a memóriát én kapásból cserélném legalább 3000MHz-es, akár 2x8, akár 4x4 gigás kit Kingston HyperX-re vagy más márkára. A régin pedig túladnék. Ezután következne a videokártya, de a jelenlegi helyzetben ennél jobbat kapni kb. esélytelen normális áron.

2021. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a RAM okozná a legkisebb változást.

CPU sem feltétlen hozna egetrengető változást.

Ami valóban jó váltás lenne az a VGA, szerintem 1070-re érdemes váltani.

Nem olcsó de már egész korrekt teljesítményt hoz.

2021. nov. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%

Más kérdés, hogy a 1600X már egy 1070 mellett is lehet kevéske lenne, hiába 6/12, az első szériás Ryzenek még igencsak gyengén muzsikáltak játékok alatt.

2000-res Ryzenek elég szépet léptek előre ilyen tekintetben.

2021. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

#4.Az már nem VGA-n fog múlni.

A szakma szégyene ez a kihajtsa elv...

2021. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
A tények mióta számítanak szégyennek? Ha egy VGA X játékban hoz 60 FPS-t kicseréled a procit és ugyanott lesz 90FPS, akkor a CPU volt kevés, mindegy hogy fogalmazzuk.
2021. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Mert x játék és nem általános azért.

Alkalmazásfüggő az egész.

2021. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

Pedig általános, csak elég komoly videókártya kell hozzá...


Kérdező:

mi az ami kevés? Ha a RAM kevés akkor vegyél ramot, de ne e mellé hanem e helyett. :D

2021. nov. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

#8.Emelheted a felbontást is, akkor a CPU használat csökken.

Ezért nyomhattok rám 10 pirost is akkor is összetettebb téma annál mint hogy kihatjsa vagy sem, mert sok tényező határozza meg az adott FPS-t az adott alkalmazásba.

Meg persze milyen alkalmazás, ha én RTS-t nyomok éjjel nappal oda CPU kell.

De aki nem lát túl azon hogy kihajtsa annak hiába mondok bármit is, sajnálom...

2021. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Jó de hogy ne csak érvek nélkül állítsak bármit is ~ pár éves írásom, talán pont itt írtam valakinek, vagy valamelyik szakfórumon:

"Igen csakhogy valahol van limit, valahol nincs.

Ez attól függ hogy az adott szoftver melyiket igényli jobban.

Tegyük fel hogy van egy G4560 + GTX 1080Ti páros, ha VGA igényes játékkal játszasz rajta magasabb felbontáson akkor kevésbé lesz érezhető a limit, pont azért mert az adott szoftver inkább a GPU-t terheli.

De ez fordítva is igaz lehet egy GTX 1050Ti-al és egy 7700K-val, a gond valóban akkor van ha az adott játék mind 2 hardvert azonos arányban terheli, van nem egy ilyen és ott valóban fontos szempont hogy arányos legyen.(mind 2 alkalmas legyen az adott játékra külön-külön)

De mint írtam ezt igénytől függ, aki tudja mivel játszik úgy is felméri hogy melyiknek kell erősebbnek lennie.

Persze hogy jobb ha több FPS van, de nem minden játék igényli egyszerre az erős CPU-t és VGA-t szerintem ezért nem állja meg a helyét a kihajtás mert nem garantál hogy mindenhol 100%-n fog menni mind a CPU, mind a VGA."


Kérdem megint, általános probléma a bottleneck? Nem az, és soha nem volt az.

Alkalmazásfüggő, felbontásfüggő és feladatfüggő.

2021. nov. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!