Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Manapság érdemes még SD...

Manapság érdemes még SD kártyát használni telefonhoz?

Figyelt kérdés
Gondolkozom, hogy veszek egy SD kártyát a telefonomhoz, hogy kibővítsem a tárhelyét. Érdemes venni, vagy sokkal lassabb mint a telefon tárhelye? Ha igen, akkor mit célszerű rajta tárolni?

2021. nov. 5. 18:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és a micro SD kártya 64 GB 120 MB/s lenne.
2021. nov. 5. 18:28
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Akkor érdemes, ha nagyfelbontású fotókat, videókat csinálnál, így nem az appokkal közös tárhelyre megy. Arra elég, hogy ezeket rögzítsd, megnézd. Az appok érezhetően lassabban indulnak a kártyáról.
2021. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Érdemes venni, vagy sokkal lassabb mint a telefon tárhelye?"


Miért ne? Amúgy egyik sem a tárhelyek bajnoka

2021. nov. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha kell a hely akkor érdemes. Én egyelőre még elférek a 128GB-on, de lehet később dobok be egy kártyát.
2021. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen távon.

Mivel most már egyre több telefonról kihagyják nem biztos hogy érdemes több tizezret rááldozni, mivel már egyre kevésbé univerzális.

Nem fog tetszeni nagyon amit írok de jobban jársz a felhővel.

2021. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3500Ft-tól már kapni 64GB-os SD kártyát, a nem legalja kártyák már elérhetőek 5-8000Ft-ért. A felhő és a magyobb adatforgalmat jelentő előfizetés mennyibe kerül havonta? :D
2021. nov. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6.De nem egy nagyságrend.

64GB vs 1TB tárhely(a legtöbb felhő).

Hozzátéve én olyan 512GB-os/1TB-os SD kártyában gondolkoztam és az már 20 ezer fölött van, ha már mindenképpen adattárolásra kell.(lossless zene/kép)

9ezertől van korlátlan net, de az már manapság lassan alap már ha valakinek olyan akár a munkája vagy szeretné mindenhol is tartani a kapcsolatot.

2021. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, hogy nem egy nagyságrend ahogy a költségvonzata sem. Ha meg megnézed a leírás végét a kérdés mögött, ő azt sem tudná mire használná a memóriakártyát >> neki teljesen felesleges 5000Ftnál többet költeni rá :D
2021. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hisz ezért van! Én most rendeltem egy 128 GB-os Kingston kártyát a telómhoz 5500 Ft-ért. Jó lesz filmeknek, a fotóknak vagy szinkronizált zenéknek. Telefontól függ lehet- rá appokat is helyezni, de tapasztalatból tudom hogy egy frissítés után visszakerülnek a telefon memóriájába. :/

Vannak gyors SD kártyák, de szerintem a mai darabok zöme megfelel a telóknak. Az én 7 éves SD kártyámra írta egy-két újabb teló hogy lassú az SD kártya.

2021. nov. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!