Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kingston a400 üresjáratban 40...

Kingston a400 üresjáratban 40 fok, ha töltök le egy játékot, 5 MB/s-vel jön és 100 lemez használtság, 60 fokkal. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

2021. nov. 6. 17:42
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem: A kezem az SSD fölé tettem, de nem érződött 60 foknak (Videókártyánál jobban érződik a 60 fok)
2021. nov. 6. 17:55
 2/22 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Csak a vezérlő chip éri el a 60 fokot. A korai (még normális) vezérlővel rendelkező UV400 például 2,5W alatt fogyasztott így az nem melekedett. Az a400 egy rosszabb SSD mint a V300/UV400 volt. Nem is csodálom, hogy melegszik.
2021. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%
Nem véletlenül van borda egyes NVMe SSD-ken. Egyre kisebb feszültséggel mennek, ezek már 3,3 Voltosak, ami azzal jár, hogy ugyan akkora teljesítményhez nagyobb áramerősség kell. Innentől pedig fizika, ha nagy az áramerősség kis keresztmetszetű helyen (a nyomtatott áramkör ezekben elég kicsi), akkor hő keletkezik.
2021. nov. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Bocsi #3 de te ezt honnan veszed?
2021. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
#4 te nem jártál fizika órára, vagy csak aludtál, amikor az elektromosságról volt szó? A kismegszakító működési elvét ismered? Ugyan az van a számítógépben, csak törpefeszültséggel.
2021. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ez nem baj?
2021. nov. 6. 20:21
 7/22 A kérdező kommentje:
Van, hogy 70 fokot és eléri.
2021. nov. 6. 20:22
 8/22 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Ráhibáztál, mert jártam. Sőt másodéves mérnökinformatikus hallgató vagyok aki épp most olvasta végig a Digitális rendszerek jegyzetét :)


Már alapból tartalmaz a válaszod ellentmondást. Ha nagy az áramerősség egy kis keresztmetszetű helyen akkor a feszültségnek is nagynak kell lennie. De pont azt mondod, hogy kicsi.

A következő dolog, hogy a NYÁK igazából alig melegszik, hiszen a vezetőknek az ellenállása elég kicsi.

A tranzisztorok és ellenállások melegednek a chipben. De nem azért melegednek mert a nagy ellenálláson nagy feszültséggel nagy amper haladna át. Hanem mert nagy frekvencián működnek és ahoz, hogy a p n átmenetben ismert kiüresedett réteget változásra kényszerítsük elektromos teljesítményre van szükség. Főleg azért mert ezt gyorsan kell tenni.


A kismegszakító meg elektromágneses elven működik tudtommal.

2021. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van A400-as, sajna melegszik. Alapból 10 fokkal többön fut, mint a Crucial BX100 vagy BX500-as SSD-im. Melegebb, terhelést nehezen bírja. Az A400-as széria nem épp a legjobb, ha jól tudom DRAM mentes. Az tény hogy Kingston és piszok olcsó.

Röviden ez normális állapot ennél az SSD-nél. Legközelebb ajánlom a Samsung vagy Crucial SSD-ket, utóbbinak az ára sem vészes és nem sokkal gyengébb a Samsungnál, sőt!

2021. nov. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

#8 +1, ezeket a keresztmetszet meg áramerősség dolgok inkább felejtsük el, komplex villanyszerelői képzésen veszek részt ahol a nyáklapoktól kezdve egészen a Pask 1, 2-ből kijövő feszültségeket meg áramerősségeket tanuljuk és amit te mondtál barátom a 3,3 voltról meg az amperről a fejemet fogom...

Mivel baromi okos mérnökök tervezik ismert fizikai tényezőkkel amiket nem lehet meghazudtolni majd pont azon buknának el amit leírtál és abból lesz a melegedés... Igen minden bizonnyal, csak olyan mértékben mert ebben a világban még a frekvenciák is sokat számítanak a részelemeknél hőtermelés szempontjából de ebbe #8 biztos többet tud mert én ezzel kapcsolatban csak a felszínt kapargatom.

2021. nov. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!