Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB-RS232 kábellel régi APC...

USB-RS232 kábellel régi APC smartups széria Win10-es géppel összeköthető? Magától is működik majd valami leállító automatizmus, vagy külön telepíteni kell gyártó programot hozzá?

Figyelt kérdés
2021. nov. 8. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg működni fog, ha összekötöd, viszont driver szerintem kelleni fog hozzá. Nekem ATEN márkájú kábelem van, már évekkel ezelőtt is alig találtam hozzá drivert...
2021. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen,ezt ismerem, van is egy, csak nem windowsos géppel van így összekötve.


Driver egyébként itt van elvileg:

[link]


Amit tudni szerettem volna, hogy a szünetmenteshez kell-e driver, vagy ahhoz nem kell majd?

2021. nov. 8. 10:53
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

A szünetmenteshez semmilyen adatkapcsolat nem szükséges a PC és a készülék között. Anélkül is működik!


A driver csak arra kell, hogy az UPS tudjon veled kommunikálni. Mi a töltöttségi szint? Milyen az akkumulátor állapota? Mi az aktuális terhelés wattban? És az aktuális terhelés figyelembe véve, mennyi időd van az adatok mentésére mielőtt lemerül a UPS? stb..


Tehát ha nincs működő driver akkor sem ér tragédia. Egyébként az APC -re jellemző, hogy sokáig támogatja a termékeit, de az is lehet hogy akár egy Windows 7 korabeli szoftver is működni fog vele (ha nincs újabb).

2021. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

P.O.C - igen tudom, hogy nem kell kapcsolat.

Az APC szünetmentes 1-2 hétre lenne rárakva egy gépre, ami folyamatosan üzemel és amin most egy másik fajta szünetmentes van, de azt kéne ideiglenesen helyettesíteni, ezért kérdés, hogy kell-e szoftver hozzá, mert emlékeim szerint a PowerChute vagy mi.. ami az apc-hez van, az kóddal aktiválandó stb, plusz ugye, akkor fel kéne rakni átmenetileg, vagy ugye kockáztatás.

2021. nov. 8. 11:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Szünetmentes bármiféle adat kábel nélkül is menni fog.

Ez max arra szokták használni, hogy ha áram szünet van,

akkor menteni - hibrernálni tudja a gépet.

Ha pedig vissza tér az áram akkor újra indítani.

(ezzel mondjuk Win8 -tól nagyon sok gondom volt, mert jogosultsági problémákba futott folyton)

2021. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szünetmenteshez szoktak adni egy programot, azt érdemes feltelepíteni.
2021. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden ATX alaplapon van RS232 tüskesor. ~300Ft egy hátlapi kivezető. Semmilyen driver nem kell, csak a szünetmenteshez járó program. Javasolt az áramszünet 2.-3. percében elkezdeni leállítani a NAS-t, PC-t..
2021. nov. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 P.O.C. ***** válasza:

#4: Nem hinném, hogy fizető szoftvert mellékelnek termékhez. A termék adatlapján kéne megnézni. Nekem már homályosak az emlékeim, még az XP -s korszakban volt egy APC Back UPS -em, ahhoz mellékelt szoftver nem kért semmilyen sorozat számot.

Lehet hogy a fizetős program csak vállalati ügyfeleknek kell exre szolgáltatások miatt, biztos hogy kell lenni igyenes változatnak ami működik a UPS -edel.

2021. nov. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!