Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2001-es,XP-s gép.Megéri???

2001-es,XP-s gép.Megéri???

Figyelt kérdés
Van egy ismerősömnél egy XP-s gép,2001-ben rakták össze.2010 körül oda tették és ott rohad.Kipróbáltam teljesen jó (jobb is mint az enyém). Megéri hogy elhozzam? Milyen proci lehet benne (most pont nem tudjuk meg nézni sajna)?Nem használatra kéne csak pótba, meg szerelgetni (van pár alkatrészem).

2021. nov. 9. 12:09
A kérdező szavazást indított:
Igem
Nem
Nem tudom
34 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%

Nem.


Maximum ha különlegességnek akarod valakinek mutogatni hogy van egy ezer éves szgéped, akkor 1-2ezer Ft-ért vidd el. De az is csak ilyen gesztus jelelgű ár érte, mert kb annyit sem ér.

2021. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy talán korai Intel Pentium II vagy III-as proci lehet benne, esetleg Celeron, vagy régi AMD Athlon családból.
2021. nov. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
Jó lehet az, főleg régi játékokra. Nekem is van pár eredeti CD-n, de a modern gépen nem indulnak el. Anyám cégéből elhoztam egy selejtezett 2006-os gépet, belepattintottam egy 18 éve porosodó GeForce 2-est, olyan szépen mennek rajta úgy 2006-osig bezárólag a játékok, hogy csak nézek. Jó, 800x600 felbontáson, de nincs az messze a 720p-től, a maga korában ez volt a standard, a jó kis CRT monitor amúgyse tud sokkal nagyobbat (azzal igazi a retro élmény).
2021. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
45%

Amúgy az első két válaszom miért van leszavazva?

Belegázoltam a kis lelketekbe vele?

2021. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
42%

Igen, megéri.

De kicsit laggolni fog a Gta V.

2021. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 BeefEater ***** válasza:
93%
Napi használatra nyilván nem. De ha csak a kora miatt érdekes, akkor hozd el, mert ha rendesen karban van tartva és korhű alkatrészek vannak benne akkor már kezd visszajönni az értéke lassan.
2021. nov. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

A kérdés, hogy mire?

Ha egy 2001-es gép jobb, mint a tiéd, akkor az azt jelenti, hogy a tiéd is legalább már 10 éves. Olyan hardverek ugyanis nem voltak forgalomban 2001-ben, amik felvennék a versenyt egy 5 évesnél fiatalabb PC-vel. Igaz, láttam én már 13 éves gépet, ami egész elviselhető teljesítményt mutatott mai szoftverekkel is, de az amikor új volt, tényleg csúcskategóriásnak számított. Viszont ez 2008-as gyártmány, és 2001 meg 2008 között azért van 7 év különbség, ami technikai eszközöknél nem kicsi.

Ez persze nem azt jelenti, hogy a hardverhez ideális oprendszerrel ne lehetne belőle érzésre jó teljesítményt kifacsarni, csak mondjuk akkor XP-nél újabb rendszerben ne reménykedj. Ha van benne legalább 1 GB RAM, akkor egy LXDE felületű Linuxszal tehetsz egy próbát, de szerintem erre a gépre modern oprendszert nem fogsz tudni rátenni úgy, hogy azt ne legyen szenvedés használni.

Ettől függetlenül jó szolgálatokat tehet még az a gép. Amire 2001-ben jó volt, azok többségére ma is jó, ha azt az "apróságot" nem nézzük, hogy egy akkori rendszer sok mai szoftverrel és formátummal már nem kompatibilis. De mondjuk retrogamer PC-nek ideális. Vagy vezérlési feladatok ellátására. (Bár arra már pár ezer forintért lehet mikrovezérlőt, vagy egy Raspberry Pi-t kapni.)

Egyébként lassan már eszmei értéke is lesz neki. Az antik dolgok mindig értékesek, számítógépeknél meg egy huszonéves masina pedig már közelít ehhez a kategóriához.

2021. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

Speckókat tudsz a gépről vagy tiédről amitől jobb? 2001-es nagyon rég volt. Nekem akkor lett az első gépem Celeron 433 MHz, 64 MB Ram ,10 GB HDD, CD-ROM és egy 4 MB-os VGA, ami gyakorta annyit se ért, mint az integrált VGA-k.


Ellenben 2001-ben volt már 2 GHz körüli Pentium 4, RD-RAM ami 800 MHz-el hasított. Persze ezt a ma kapható bármelyik Celeron is lealázza. Újabb Winnel talán netezős, office gépnek jó vagy leginkább régi játékokra, mert kompatibilisebb a régi hardverrel.

2021. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%

Pl az én autóm csak 20 éves, de tized annyi pént nem ér mint ez a 80 éves autó.. Nem értem miért. Pedig az enyém sokkal korszerűbb.

[link]

2021. nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
Több, mint a semmi, úgyhogy elhoznám, pláne, ha ingyen van.
2021. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!