Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GTX 1050 Ti -hoz 144Hz monitor...

GTX 1050 Ti -hoz 144Hz monitor passzol?

Figyelt kérdés

Valaki használ ilyen kártyához 144 hz-s monitort? Nem vagyok otthon a témában, ezért kérdezek. Csak annyit várok el tőle, hogy szebb legyen a kép a mostani elég régi, 60hz-s monitoroménál és valaki ezt ajánlotta.

Igazából csak online játékokhoz kellene, mint pl LoL, CS:GO, Valorant, Rocket league illetve filmnézésre, videóvágásra.

A processzorom egy intel core i5 9400 F.



2021. nov. 12. 10:31
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

Monitort rendszerint nem 1-2 évre vesz az ember. Átlagban 6-8 év vagy ameddig csak működik. Az idő alatt több konfig is megfordulhat alatta.

Tehát lehet azzal jönni, hogy "minek a'?" "úgysem használod ki ezzel a kártyával..", "Meg ha nincs egy játékba 144 FPS -ed hülyeség az egész", "Az emberi szem úgysem érzékeli" blablabla...


Ezek általában hatalmas bullshitek. Eleve nem csak 144 Hz -en lehet használni egy 144 Hz -es monitort. A FreeSync, G-Sync technológiák megszűntetik a sokakat zavaró képtörést 144 FPS alatt, de nem micro lag meg FPS lock által, mint a V-Sync.

Online FPS -ekbe előnyt jelent, ha monitor nem csak 60 FPS -t tud megjeleníteni. Esetedben tehát különösen előny.


Szerintem nyugodtan vehetsz 144 Hz -es monitort. Veszteni nem vesztesz vele semmit.

2021. nov. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségedet!

Tehát azt mondod, ha valamiben nem érem el a 144 fps-t akkor sem laggol?


Egyébként Samsung Odyssey C24RG50-et néztem eddig ki.

2021. nov. 12. 11:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindegyik felsorolt játékban bőven meglesz a 144+ fps, ég és föld lesz a különbség, ha megveszed a monitort.

Én egy 950-nel használtam ugyanezekre 144hz-es monitort és imádtam.

2021. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

Lévén hogy Nvidia kártyád van, ajánlott G-sync logósat venni.

Ha maradsz az ívelt kijelzőnél és a VA panelnél akkor DELL S2721HGF pl.

2021. nov. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. nov. 12. 12:34
 6/6 A kérdező kommentje:

Sikerült megvennem az új monitort és már most imádom.

Tökéletesen működik az összes játék, ahogy írtátok.

YouTube-on meg végre nézhetek 4K-ban videókat :'D és a kisfilm vágás is nagyobb élmény.

Köszönöm a segítségeteket.

2021. nov. 24. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!