Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » "Biztonsági" adattárolásra...

"Biztonsági" adattárolásra megfelelő egy belső HDD + egy külső merevlemez ház (rack) kombó?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egy hét múlva lejár a garanciám a gépemben lévő belső HDD-re, és emiatt most kicsit paranoiás lettem, elsősorban inkább a rajta lévő dolgok miatt.


Jelenleg nincs annyi felesleges pénzem, hogy nagy méretű dolgokban gondolkodjak, viszont van egy elérhető WD 500 GB-os 3,5" HDD-m amit fel tudnék használni - ezt sajnos azonban nem tudom betenni a gépbe, mivel csak egy ilyen foglalat volt, az pedig már ugye használva van.

Ezért gondoltam arra, hogy - mint legolcsóbb megoldás - beszerzek egy "külső merevlemez házat".

Ilyesmire gondoltam, pl.: [link]


Ez csak egy példa, igazából nem nagyon értek a témához, de ha jól látom, akkor ebbe berakhatóak 3,5" "belső" HDD-k, ill. USB-vel simán bármikor összeköthető a géppel?

Ezt csak "passzív adattárolásra" használnám - képek, videók, fájlok stb. biztonsági másolatainak tárolására, és miután az adatok rákerültek a vinyót külön tárolnám a szekrényben mondjuk.


Van ennek valami hátulütője?

Jó ötlet ez hosszabb távra is? (tehát később vehetek egy nagyobb 3,5" HDD-t, amit ugyanúgy berakhatok majd ebbe a házba és használhatom adattárolásra?)

Esetleg mégis jobban megéri külső merevlemezt venni, vagy valami más módszer?


Köszi!



2021. nov. 15. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is tegyük rendbe a dolgokat: a HDD garanciája a hardverre magára vonatkozik, nem arra amit rajta tárolsz. Tehát ha elrolmlik garancia időn belül, kapsz egy másikat ingyen. De azon a másikon nem lesznek rajta amit eredetileg tároltál. Szóval vagy gariban cseréled és minden adat ugrott, vagy elviszed adatmentésre ahol szétszedik, ezáltal ugrik a garancia. Így a HDD árának ötszörösét otthagyod és emellé vehetsz egy új HDD-t, már csak azért is, hogy a lementett adataid átvedd valamin. Biztonsági mentésre MINDIG szükség van!
2021. nov. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Egy hét múlva lejár a garanciám a gépemben lévő belső HDD-re, és emiatt most kicsit paranoiás lettem, elsősorban inkább a rajta lévő dolgok miatt."


Azt akarod mondani, hogy attól félsz, hogy egy hét múlva tönkremegy a HDD-t, mert lejár a garanciája és elszállnak az adataid?

Ez nem így működik - ahogy az élelmiszerek sem romlanak meg csak azért hétfőn éjfélkor, mert az van rájuk írva. A garancia a tárolt adatokra amúgy sem érvényes.

Ugyanúgy tönkremehet holnap/jövő héten az a HDD is, amire kimented az adatokat. Alap, hogy egy mentés nem mentés - ami valóban fontos, azt több helyen is tároljuk (felhőszolgáltatások, fizikai adathordozók).

2021. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a linkelt nem. USB2-es elavult lassú (max 35MB/s), gyakran 1TB hdd esetén hibásan kezeli az adatokat, amit lehet csak akkor veszel észre ha már elvesztek az adataid.


Vagy vegyél ennél márkásabb usb3-as típust, vagy ne vegyél külső házat. Hiszen belsö sata portra is dughatod akár menet közben is ha ahci módban van az alaplapod, ugyanúgy plugnplay mint az usb.

2021. nov. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
... 1TB feletti hdd ...
2021. nov. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké, lehet, hogy azt a "bevezető" részt nem kellett volna beleraknom - nyilván tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, csak azért írtam le a garanciás dolgot, mert ez juttatta eszembe a helyzetet (miszerint a nagyobb fájlok kimentését "elhanyagoltam" / nem volt rá lehetőségem), és mert ez az oka annak, hogy ilyen hirtelen akarok egy viszonylag olcsó megoldást találni. Nem gondoltam, hogy ez fogja elvinni a figyelmet a lényegről...


Fontosabb dolgokat most is tárolok külön természetesen, de mivel a kimenteni való cuccok mérete idővel mindig nő, ill. van pár méretesebb fájl is, így új megoldás kellett. Ezért a fenti kérdés a lehetőségekhez igazítva, főleg, hogy ez megéri-e és hosszú távon is alkalmazható-e (mármint a külső merevlemez ház + belső HDD).

2021. nov. 15. 12:23
 6/7 A kérdező kommentje:

#3

"- Teljesen kompatibilis az USB 3.0-val és visszafelé kompatibilis az USB 2.0-val

- Csatlakoztatás egy nagy, tartós USB 3.0 Type B anya csatlakozóval

- USB 30 Type A apa / USB Type B apa kábel, 80 cm hosszú

- Támogatja a következő átviteli sebességeket: 12/480/5000 Mb/s (full / high / super speed)"


Lehet én nézek el valamit, de ez nekem 3.0-snak tűnik.

Mindenesetre ez csak egy példa link volt (az első találat az árukeresőn), hogy egyáltalán jó dolgot nézek-e.


A hibás adatkezelésről nem tudok semmit, lehet igazad van benne, majd utánaolvasok még. Köszi a tippeket.

2021. nov. 15. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi ez tényleg usb3, csak figyelj hogy a választottad is az az legyen.
2021. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!