Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg annyira rosszak a VA...

Tényleg annyira rosszak a VA paneles monitorok?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy a feketéje kontraszt arány az elég jó de azt mondják játékban kenődik a fekete meg a színhűsége sem olyan jó.Most akkor egy érték lenne benn a fekete szín megjelenítése?Például akkor se normálisan játszani nem lehet vele se néha csak úgy hobbi fotósként képet szerkeszteni?Na meg mondjuk még azt mondták filmezni nem rossz.

Bár nekem kicsit furcsa mert a TN panelre is azt mondják rossz ugye színek betekintési szög,aztán míg csináltam a gépemet addig a másik géphez TN paneles monitor van semmi bajom nem volt pl a film nézéssel pedig azt mondták,hogy arra se jó a színek tudom nem olyanok mint egy IPS de azzal se volt komolyabb gonmdom.



2021. nov. 15. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
A VA nem rossz, de a színhűsége tényleg nem a legjobb. A TN viszont vacak. Én IPS-t javaslok. 15 éve nem használok mást. Ha egyszer huzamosabb ideig használsz IPS-t, soha többé nem fog kelleni más. A TN paneltől pl frászt tudok kapni.
2021. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Csak egy érdekes dolog: a munkahelyem ideadott egy jó félmilliós üzleti laptopot és hozzá két gagyi TN paneles monitort (amik érthetetlen módon elég sokba kerültek). Kint van mindkettő a garázsban, dobozban. Ott is maradnak.
2021. nov. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kompromisszumosak sajnos, igen. Neked kell eldöntened, hogy a te felhasználásodban mit szeretnél beáldozni. De jól látod, hogy minek mi az előnye, és mi a hátránya.


Játékot amúgy annyira nem befolyásolja. Ha egy 144hz freesync modellt veszel, akkor azzal nem igazán lesz hátrányod a többiekkel szemben multiplayer játékban, bármelyik paneltípust is választod, bármelyik modellt. Még a legrosszabb sem nevezhető gagyinak. Nem olyan brutális elmosódásokra kell gondolni, mint pl 20-25 éves LCD-knél.


Én magam a VA-t választanám, mert filmezek és horrorjátékokat játszom, és ezeknél kell a jó fekete, amit ennél jobban csak az OLED tudna több százezerért.


A betekintési szög problémája viszont valós. Bár fotószerkesztésnél még tényleg mindig jobban számít az, hogy milyenre van kalibrálva a kijelző. A profik ezért is vesznek valamilyen színhelyességet garantáló monitort, amit megvételkor színhelyesre kalibráltatnak a bolttal. Ez pl többet számít, mint a betekintési szög szerintem, végeredményben. De nyilván, mivel alapvetően nem képes rá, ezért nincs igazán VA vagy TN paneles monitor színhelyességet garantálva. OLED-ek jönnek viszont itt is, a top kategóriában.. nameg az IPS még mindig tartja magát. Hát igen, ezek a több százezres kategória.


Nagyon nem emeltél ki semmit, csak a fotószerkesztést, így lényegében az IPS a nekedvaló.

2021. nov. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!