Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4K film lejátszására alkalmasa...

Mr. S kérdése:

4K film lejátszására alkalmasak a lenti videókártyák? Vagy mi az a minimum szint ami probléma mentesen vinné?

Figyelt kérdés

A következő kártyák érdekeltek:

- AMD Radeon Vega 10 Graphics 2GB

- Intel iris XE

- GeForce MX250

- GeForce MX260


lényegében a laptopokban fellelhető integrált kártyákról van szó, játszani nem tervezek a lényeg, hogy gond nélkül átjátszhassam TV-re a 4K videókat. Igen tudom tudom a TV-be épített codek is megfelel a célnak de mégis érdekelne a fenti kérdésre egy értelmes válasz. Köszi!



2021. nov. 17. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Utánanézel a gyártó honlapján hogy mi a max felbontása a kártyának

Utánanézel hogy mit neveznek 4K felbontásnak

Összehasonlítod :P

2021. nov. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"A Netflix 4K HDR-je azonban nem fut a minimálisan szükséges 3 GB grafikus memória miatt. "
2021. nov. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Youtube-ról néztem laptopon 4k videókat, Iris XE, i7-1165G7 prociban. Sajnos csak fullHD a kijelző, nincs 4k tv-m. 4k-ra téve a Youtube felbontást 24 és 30fps-t tökéletesen, drop nélkül játszik le. 4k@60fps videóknál kb 1% drop van, de nem tudom, hogy a wifi miatt vagy az Iris miatt.
2021. nov. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bármelyik jó. Minden mostani, modern VGA dedikált vagy integrált megfelel a célra.
2021. nov. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Iris Xe az biztosan alkalmas erre, ott van QuickSnyc, szerintem azzal a 8K is menne.

A Vega10 ugyanúgy alkalmas ezekre(itt még nincs AV1 támogatás).


Az MX-ek nem kaptak Nvenc egységet, ezekben nincs hardveres támogatás a videódekódoláshoz viszont ezek mellett mindig IGP-s processzor van a laptopban így ugrás az első két ponthoz :D


Bármelyik modern laptoppal le tudod játszani a 4K tartalmakat, csak ahol támogatott a hardveres kódolás ott hűvösebben és csendesebben teszi a laptop. Én az iris XE és a Vega közül választanék.

2021. nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2021. nov. 17. 12:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Kicsit más kialakításom van, de gondoltam megéri megosztani...


Rapsberry pi 4, OSMC, 3terrás külső hdd. Ki tudja hajtani az Atmost is, ha a többi eszköz tudja. Ez nem kompakt mint egy laptop, átvinni máshova macerásabb lehet.

Mivel a TV az csak megjelenít, a codec nem fog semmit számítani, az elterjedtek támogatottak.

A raspberry minimális áramot eszik, nálam van nonstop megy rajta a transmission.

2021. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

A raspberry 4 tudja a 4k 60hz hdmi 2.1en, 2.0 pedig 4k 30, 1080p 60hz

2021. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!