Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális, hogy szinte minden...

Normális, hogy szinte minden játék esetében, de jellemzően a GTA V-nél a videókártya a magas grafikai beállítások mellett túlmelegszik, a játék pedig 10-15 perc után leáll? A VGA gyenge vagy meghibásodott? Mit tudnék tenni? Részletek lejjebb.

Figyelt kérdés

Már nem mostani probléma, viszont kénytelen voltam komolyabban szemügyre venni a dolgot. A 2160p felbontás esetében a videókártya lassan, de biztosan elkezd melegedni, a ventilátor fordulatszáma egyre nagyobb lesz, melyet egyébként szépen lehet hallani is, végül a játék összeomlik és leáll. Na mármost, konkrétan az egész számítógépház átveszi a hőt, a hátsó ventilátor pedig csak úgy nyomja kifele a meleg levegőt. Az oldalsó üveg leszerelése után javult a helyzet, mármint a hőmérséklet. Miután lejjebb vettem, 1080p-re a grafikai felbontást, és visszahelyeztem a oldalsó üveget, a hőmérséklet és a fordulatszám stabil lett, 70°C körül és 2000-2500 rpm körül, a játék pedig nem omlott össze, a videókártya pedig 100 W teljesítménnyel dolgozott a 165 W helyett. A gépigény.hu táblázatával összehasonlítottam a játékot a jelenlegi specifikációkkal, de igazából azt látom, hogy bírni kell a 60+ fps-t és tökéletesen megfelel a gépigényeknek. Itt megemlítem, hogy a játék átlag képkockasebessége 80 körüli volt.


A kérdésem egyértelmű, amit fentre leírtam. Hiba vagy megtévesztők az adatok, tehát a kártya gyenge? Megemlítendő még, hogy a probléma besomallása végett kínomban már újra összeraktam a gépet, hátha valamelyik kábel lazult ki.


Fontosabb specifikációk:


- CPU: Ryzen 5 3600

- GPU: MSI Radeon RX 590 8 gb 256 bit (két ventilátoros kivitel)

- RAM: HyperX predator DDR4 16 gb (dual-channel)

- OS: windows 10 home

- Tápegység: CHIEFTEC Smart GPS-700A8 700W



2021. nov. 21. 00:48
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Én kezdésnek megpróbálnék egy újrapasztázást például, vagy még előtte egy alapos portalanítást.

Amúgy mérd közben a hőmérsékleteket, akár a GPU-Z is elég hozzá, elindítod aztán miután kilépett megnézed, hogy milyenek az értékek.

2021. nov. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Elmelegszik a videokártya.


1, Szedd szét a kártyát és takarítsd ki, valszeg tele van porral a burkolat alatti borda.


2, Állítsd a ventillátor profilon. Ezek a kártyák gyárilag is kazánok, az ilyen kis hűtős változatokkal nem nagyon tudsz alacsony ventifordulattal játszani, a hátéshez légáramlás kell, ahhoz meg fordulatszám.

Nyugodtan állítsd be,hogy a mostaninál már jóval alacsonyabb hőmérsékleten is felmenjen a venti sebessége 90-100%-ra és akkor bírja hűteni a kártyát - cserébe hangos lesz.


3, Ezeknél a Radeonoknál van lehetőség egy kis undervoltingra, azaz feszültségcsökkentésre. Gyárilag mindegyik RX túl sokat kap, ezért melegszenek rendesen. Alulfeszeléssel úgy tudsz faragni 15-25Wattot, hogy a kártya teljesítménye nem csökken.

2021. nov. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Életmentő volt a válaszotok, köszönöm szépen! #2 ezeket a lépéseket mindenképp megteszem. Ment a pipa mindkettőtöknek!
2021. nov. 21. 09:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
(Nekem még lenne egy olyan zárójeles alternatívám is, hogy hagyd a francba, és add el! A jó bányászteljesítmény miatt nagyon magas áron van a teljesítményéhez képest. 180-200 ezerért is elmehet egy ilyen kártya, míg nVidia oldalon a játékokban vele egyszinten teljesítő 1060 6GB 110 ezer körül van használtpiacon (ezek amúgy garancia nélküli használt árak). Tehát az én javaslatom, hogy add el, és vegyél egy játékokban sokkal jobb, 2+ év hazai garanciával rendelkező 1660 Super vagy 1660Ti kártyát. Vagy ha nem érdekel a garancia, akkor 1070Ti/1080. Tehát nem... nem foglalkoznék egy ilyen fos melegedős kártyával... majd a bányász be MX-5-özi, aztán egészségére 🙃 Neked meg lesz egy újabb erősebb kártyád gyakorlatilag nulla forintért, csak minimális időráfordítást belefeccölve)
2021. nov. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!