Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megérné ez a...

Szerintetek megérné ez a Gamer PC konfig ennyiért így black friday alkalmából? i9, RTX

Figyelt kérdés

Véletlenűl bukkantam erre a kész konfigra (tudom készen általában nem veszünk, de összeszámolva leárazással együtt olcsóbbnak jött ki mint építve, nameg nem nagyon lehet tudtommal most se kb semmit normális áron kapni)


Tehát:

Acer Predator Orion 5000 PO5-625s

Cpu: i9 11900k

Gpu: RTX 3080

Ram:32GB 3200

HDD: 2TB 7200

SSD: 1TB


Namármost konkrét modelltípusok nincsenek ugye feltűntetve, de tapasztalatból mivel már volt Predator kész Pc-m minden minőségi alkatrész(Corsair/kingston ram, FSP Raider táp stb)

Ez így mindenestől lenne: 2400€ vagyis kb 880k ft.

Szerintetek megérné most lecsapni rá így hogy már a 12gen Intelnél és 7nm nél járunk és a gen végénél kb mindenből?

(Néztem az aktuális 12gen-t is és a legolcsóbb kb 3200€ ~1.2m ft körűl jönne ki)



2021. nov. 23. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

A 12 gen még nem jár 7nm-nél, az még mindig 10nm :D


Milyen 12gent néztél? A 12700K az nagyobb teljesítményű, mint a 11900K és minimálisan de olcsóbb is ( az alaplap pedig drágább).


Ez a gép ezen az áron amúgy jó bolt, a mai videókártya árak mellett meg főleg, de így hogy itt a 12gen én nem szivesen ugranék bele egy 11gen rendszerbe.

2021. nov. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 NovaTerra ***** válasza:
81%
Mindenképpen. csak a prockó maga 4-500 a videókártya meg 6-700. Ha tényleg ez a konfig, és ÁFA-val együtt ennyi, akkor megéri.
2021. nov. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon jó ár. Csapj le rá mindenképp!!
2021. nov. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szóval az a lényeg, hogy alaplap+processzort könnyebb váltani, mint videokártyát találni. A videokártya miatt érdemes vásárolni ezt. Aztán ha nem tetszik majd a 11 gen, nameg az LGA1700-ra is megérkeznek a hűtőlefogatók, akkor válthatsz bátran, mert jó áron értékesíthetőek az alkatrészek. De AMD se rossz irány. Elvileg tavasszal kiadnak még egy szériát AM4-re, és jövő ilyenkor pedig jön az AM5 5nm procikkal. Addig érdemes lehet kihúzni ezzel a 11 gennel akár.
2021. nov. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Elvilegszaki ***** válasza:

Szerintem ezen a vételen ne gondolkozz sokat ennyiért, ha tényleg megengedheted magadnak és normális (nem kamu) helyről veszed.

A videókártya árában van az egész gép.

2021. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!