Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Okostelefonon hogyan lehet a...

Okostelefonon hogyan lehet a RAM-t bővíteni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Max SD kártya bővítés szokott lenni, de ez se mindig lehetséges. Ez azonban nem azonos a RAM-al, spéci külső tárhely amire egy adott app bizonyos része kerül csak rá, apptól függően.
2021. nov. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
sehogy.
2021. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Illetve még annyi, hogy olyan dolgok is átkerülhetnek, mint fotók és egyéb tárolt fáljok. Ha sok képed van, akkor sok tárhelyet spórolhatsz.
2021. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 CspCsj ***** válasza:
64%

RAM a közvetlen elérésű, operatív tárhely.

(ahova a rendszer és az applikációk betöltődnek és működnek, ennek azonban áramtalanításkor elveszik a tartalma)

Számítógépek esetében memóriának is hívják, de okostelefonoknál a tartós tárhelyre is így szoktak hivatkozni. (ami áramtalanítás után is megőrzi az adatokat)

Ebből a tartós tárhelyből is kétféle elnevezés van: belső memória (gyárilag ráforrasztott) és külső memória (kártyafoglalatba helyezhető memóriakártya, de ilyen foglalat nem minden telefonban van)


A telefonokban lévő RAM és belső tárhely nem bővíthető, mivel ezek gyárilag beforrasztott chipek, egyedül a kártyafoglalattal lehet tárhelyet bővíteni, mivel ilyenkor a telefon belső tárhelyéről áthelyezhetők bizonyos mappák (legegyszerűbben pl. a képek/videók/letöltések/dokumentumok stb.) ezáltal a belső tárhelyen felszabadul sok-sok Gigabájtnyi hely.

Másik "bővítési" lehetőség, ha felhőtárhelyet (internetes tárhelyet) és hozzá nagy adatforgalmú mobilinternet előfizetést veszel, mert az "internetre" áthelyezheted a korábban említett fájlokat (amiket az interneten keresztül nyitsz meg), és ugyanúgy felszabadul a belső tárhely jó része.


RAM bővítés konkrétabban:

Ehhez a telefont szétszeded, majd kiforrasztod a jelenlegi RAM-chipet, beforrasztasz egy nagyobb kapacitásút, végül átprogramozod a rendszert, hogy kezelje a nagyobb modult.


Szerintem ebből látszik, hogy gyorsabb és olcsóbb egy nagyobb RAM-os telefonra cserélni a mostanit.

2021. nov. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Jelenlegi okos telefonoknál már a forrasztásos technológia se működik, mert micro méret esetén nem tudsz olyan precízen forrasztani. Olcsóbb egy új telefont vásárolni :)
2021. nov. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Régebben volt valami fizetős app, ami cache-t csinált a memóriakártyából, ha eléggé gyors a kártyát, leheletnyit gyorsít a rendszeren.
2021. nov. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 CspCsj ***** válasza:

#5:

Igaz, azt tényleg nem érzékeltettem eléggé, hogy a forrasztáshoz szükséges szakértelem elsajátítása és az eszközök beszerzése sok időt és pénzt igényelnek, valamint a megfelelő RAM-chip kiválasztása sem nyilvánvaló, plusz még a rendszerszoftver módosításához is rengeteg szakmai anyag átolvasása, illetve tengernyi próbálkozás után fognék csak neki.

2021. nov. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Én ezért használok még mindig klasszikus mobiltelefont, ott ilyen gond nincs. Igaz hogy így sok lehetőségtől elesek, De szerintem ezen programok egy része még a interneten is elérhető.
2021. nov. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Ramot sehogy. Tárhelyet lehet SD kártyával bővíteni.
2021. nov. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Dupla oka is van, hogy nem lehet. Az egyik, hogy maga a chip nem erre lett tervezve. A telefonokban ARM SoC van. System on a Chip. Azaz ami egy számítógépben mindenféle hardverelem, az a telefonban egyetlen chipbe van integrálva. A processzor, a gpu,a ram ott vannak abban a pár mm2 chipben.

A másik pedig, hoby forrasztva van az alaplapra, tehát nem tudsz SoC-ot cserélni.


Ha jobb jardver kell, akkor egy teljes telefont kell venned. Ez a nagy veszélye ennek. Márpedig ugye az apple kijött most a laptopokkal, amikben a telefonokhoz hasonló arm SoC van (M1 chip), ami ugyanígy nem bővíthető, se semmi hasonló, amit pc-n megszokhattunk.

De ha ilyen teljesítményelőnyt tud majd a pc-vel szemben, akkor mindegy is... megy a kukába a pc. Idővel elválik, hogy ki és milyen szemlélet nyer. Fogyasztás miatt a mobil eszközökben nincs ellenfele az arm gépeknek. Többiek is rajta vannak a témán, csak még nem tart ott a fejlesztés, mint appleéknál, hogy kész terméket adhassanak ki.


Jól körbejártam a té'át, elkalandoztam.


Szóval a lényeg, hogy memóriát (RAM) nem lehet bővíteni.

Tárhelyet lehet egyes modellekben microSD kártyával, de az egyre kompaktabb dizájnok moatt ez is egyre ritkább. A mobilnet elterjedésével viszonf nyílik lehetőség a felhőszolgáltatásokra.

2021. nov. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!