Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek is egy olyan...

Szerintetek is egy olyan világ jön, ahol egy kényelmesen használható gamer PC -ért majd simán ki kell perkálni egy motor, esetleg autó árát?

Figyelt kérdés

Úgy érzem véget ért örökre az a világ, hogy a számítógépezés az olcsóbb hóbortok közé tartozzon. Amíg egy motorért, vagy kocsiért mindig is sokat kellett fizetni, addig a négy fal között éldegélő kis reménytelen lelkeknek volt egy olcsóbb kiváltságuk (persze nézőpont kérdése, valakik ezt sem engedhették meg maguknak), és mégis belemerülhettek teljes egészében egy külön kis világba, ahol ki tudtak teljesedni részben, vagy egészben.

Egyszerűen most össze kell tegyem a két kezem, és reménykedni abban, hogy az a gpu amit tavaly nyáron vásároltam normál áron, meg az új konfig, amit fél évre rá vettem meg, hogy tartson ki még jó pár évig, legalább 5 évig mondjuk (az előző konfigjaim ilyen 8-9 éves kort éltek meg). Pedig itt csak egy belépőszintű gamer PC -re kell gondolni. De ha azt nézem, hogy a több mint egy éve vásárolt gtx 1650 (nem super) ára már több mint duplája, és a ryzen 3600 is elég látványosan megugrott azóta pár ezressel, akkor nem tudok nem arra gondolni, hogy lesz ez még sokkal de sokkal rosszabb is.

Milyen hatással lesz ez hosszabb távon pl. a játékfejlesztő iparra, akik A kategóriás játékokat gyártanak? Mert ok, egy 2D -s casual játék elfut egy leggagyibb gpu -n is jobbik esetben, de majd a 3D -ket kénytelen lesznek elkezdeni újra low poly -ban is legyártani, tehát olyan szinten le kellene őket butítani, hogy még megőrizze a játék eredeti hangulatát, persze ott maradna a lehetőség magas beállításokhoz, de az csak nagyon kevés gamernek lenne kiváltság.



2021. nov. 26. 12:31
 1/6 Argloss ***** válasza:
100%

Mikor volt olcsó a legújabb játékokkal maximum grafikán játszani? Nem nagyon volt ilyen szerintem.

Egyébként abba az irányba haladunk, hogy nem lesz majd szükség erős számítógépekre, mert azok egy távoli gépen fognak futni és majd előfizetéses módon lesz elérhető minden. (Stadia, Geforce Now stb.)

2021. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt azért megnézném, hogy egy FPS játéknál hogy működik a távoli gép, mekkora lesz az input késés, az ilyen játékoknál elengedhetetlen, hogy lokálisan kezelje a gép az egér/billentyű bemenetet, és még így is kihivás, így is észrevehető az input késés sok esetben, ha kicsit is nem optimalizált beállításokkal játszik valaki, vagy nem teljesítménycentrikusra van állítva minden. Szerintem ez még odébb van. Nagyon nagy adatmennyiségek kellenének hozzá, minimum fény optikán közvetíteni az adatot a két végpont között, amit jelenleg nem tudok elképzelni, hogy ez a távoli megoldás olyan szinten reagáljon egy egérmozdításra, mintha azt lokálisan tenném.

Nem feltétlenül kell a legújabb játékkal max grafikán toljad, én sem csináltam ilyet soha. Itt most arról van szó, hogy több éves játékokkal sem tudnál majd elfogadható teljesítménnyel játszani, akár alacsony beállításokon sem. Mert oké, hogy most még megveheted pl. a gt1030 -at, ami elég sok látványos (bár nem éppen mai) játékot elfogadhatóan elfuttat némi kompromisszumok árán, de meddig? Persze, amiatt nem kell aggódni, hogy az átlag ember nem vehet egy egyszerű konfigot, amin akadásmentesen elfut a windows desktop, youtube meg a face oldala, meg jó filmnézésre, zenehallgatásra, esetleg office, néha képszerkesztés, és egyéb. Ezekhez nem kell olyan teljesítményű periféria, ami bányászatra is alkalmas, amit majd elkapkodnak. De amint kicsit komolyabb az igény, már nagyon nem lesz egyszerű.

2021. nov. 26. 13:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy érzem véget ért örökre az a világ, hogy a számítógépezés az olcsóbb hóbortok közé tartozzon."

Sose volt az. Már legalább is ha NORMÁLIS gépet akartál, nem pedig ipari hulladékot. Pláne, ha játszani akartál.


Sőt, igazából az évek során csak olcsóbbak lettek a gépek!


Az én első PC-m 80 ezer forintba került. Használtan. Akkor, amikor a minimálbér 12 ezer forint volt. Ez olyan, mintha ma több, mint 1 millióba kerülne egy átlag használt PC.


Ha nem vagy nagy játékos, akkor ma is tudsz venni 150-200 ezer körül egy olyan gépet, ami évekig kiszolgál és a pár éves játékokat simán elviszi (persze nem 4K-ban).

Majd ha idősebb leszel rájössz, hogy nem a játékok grafikája a lényeg és hogy badarság több százezret kivágni egy videokártyáért. Én remekül megvagyok a 8-10 éves játékokkal, mert az élmény a lényeg. Nincs erőművem, de egy Skyrim elfut rajta, bár többnyire még azt sem, hanem egyszerűbbeket (pl Crushader Kings 2) tolok. Sőt, néha előveszek 20 éves játékokat is (pl Heroes 3).

A gépem egy 4 éves Kaby Lake és memóriát még tennék bele, mert a 8GB kezd kevés lenni, de amúgy még elvagyok vele. Az előző Core2-t is 9 évig nyúztam.


Röviden: nyugi, felnőttként nem lesz úgysem időd játszani.

2021. nov. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én GFN-t próbáltam ki és teljesen jó. Online kompetitív játékokban lesz egy kis hátrányod de még mindig élvezhető kategória.

Olyan játékokban ahol nem kell rángatni az egeret mint egy idegbeteg ott kifejezetten jól működik.


Optikai gigás netről próbáltam, de wifin keresztül is elfogadhatóan müködött.


Ha még elérhető a 3 hónapos ingyen promo verzió akkor próbáld ki és el tudod dönteni magadnak hogy mit gondolsz róla.


Casual gamereknek kiváló lehet. Két ünnep közzö 10 eur ért veszel egy havi előfizetés és az elég arra hogy végigvigyél valami sztori játékot.

2021. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja igen a mostani grafikus kártyák árai speciális kovid, bányász izé szituáció miatt szálltak el.


1050 es kártyát 50k alatt lehetett venni néhány éve most kiöregedő hardwareként is dupla vagy tipla árat kérnék érte.

2021. nov. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eljöhet egy ilyen világ... de akit nem érdekel ez a PC dolog, csak játszana az egyszerűen csak befizeti a kívánt felhőszolgáltatásokat, és lexarja, hogy ki milyen gépet vesz otthonra. Olcsóbb lesz a streaming.

Az otthoni gép meg gyakorlatilag arra lesz jó, hogy lehessen netezgetni, kisebb feladatokat ellátni. Anagy gépigényű feladatoknál pedig streamelni fogja a játék képét, csak videomegjelenítés.


Van már csomó ilyen, nézz utána

2021. nov. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!