Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyesek (nem csak eladók, a...

Egyesek (nem csak eladók, a felhasználók is) miért hangoztatják, hogy tableten lehet rendesen dolgozni/jegyzetelni?

Figyelt kérdés

Még akkor sem lesz olyan jó mint egy laptop ha billentyűzetet csatlakoztatsz rá.


Egyszerűen kicsi a kijelző, a legfontosabb probléma pedig az hogy sok jó szövegszerkesztő nem megy rendesen (nem, az MS Word nem szövegszerkesztő és jegyzetelésre lassú).


A legrosszabb az amikor látsz embereket érintős tollal meg hasonlóval szerencsétlenkedni, amikor a bill. + rendes szövegszerkesztő sokszorosan gyorsabb. Emellett rosszabb oprendszerekre van korlátozva az ember.


Gyártókon és eladókon kívül mi értelme ezt hangoztatni?



2021. nov. 26. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Androidos 10"-os tableten dolgozom minden nap két éve.

A készletnyilvántartó szoftverünk droidos változata, a levelezés, a táblázatkezelők a belsős chat, a nyomtatóra küldés, a dokumentumszerkesztés és minden egyéb amit munkához korábban notebookon használtam tökéletesen működik. Plusz a tollal kis gyakorlás után a kézírásfelismerővel olyan tempóban írok meg egy levelet mint a vakon gépelő kollégám.


Ellenben az akkuidő nem kicsit több mint a viszonylag új notebookjainkon. A súja is elhanyagolható hozzájuk képest és nem kell egy komplett táskát tápegységestül cipelnem ha viszem magammal. Nem kell évente pucolgatni a port a ventikből, nem sértődik meg ha kiviszem a szemerkélő esőbe miközben a kocsihoz menet befejezek egy levelet. Ha elfelejtem feltölteni, egy powerbankra dugva továbbra is mobilis marad, nem vagyok konnektorhoz kötve.


Attól mert neked az adott feladathoz nem felel meg, nem lesz valami élből parasztvakítás; sok más területen sok más embernek megfelel notebook kiváltására. Nem mindenkinek a jegyzetelés meg a gyorsírás a munkája. Érted, ami neked legfontosabb probléma, nekem például elhanyagolható.

2021. nov. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Attól mert neked az adott feladathoz nem felel meg, nem lesz valami élből parasztvakítás; sok más területen sok más embernek megfelel notebook kiváltására. Nem mindenkinek a jegyzetelés meg a gyorsírás a munkája. Érted, ami neked legfontosabb probléma, nekem például elhanyagolható"


Ezzel alapvetően egyetértenék, a parasztvakítást nem erre a helyzetre értettem. Azt nem értem amikor az emberek megpróbálják olyan helyre erőszakolni ahová nem való, ebből sokkal több példát láttam.


"Plusz a tollal kis gyakorlás után a kézírásfelismerővel olyan tempóban írok meg egy levelet mint a vakon gépelő kollégám."


Mellékes, ezt viszont csak akkor hiszem el ha a kolléga lassú vagy nem használ gyorsbillentyűket és mindig az egeréhez nyúlkál.

Tudom hogy rétegsznob vagyok de nekem elképzelhetetlen hogy android/ios olyan kényelmes és hatékony legyen mint Windows NT+Emacs

2021. nov. 27. 00:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy nagyon ügyes vagy a tollal, ez esetben pedig gratula. Formázás viszont így is lassabb
2021. nov. 27. 00:27
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Laptop párti vagyok de pl matek órán a kolléga iPad-el és tollal sokkal gyorsabban tud jegyzetelni mint én géppel.
2021. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
86%
Mérnökinformatika szakra járok, megnézném ki az az elvetemült, aki a matek képleteket, feladatokat, rajzokat, ábrákat laptopon, billentyűzettel akarná megoldani. A tablet ellenben tökéletes a jegyzetelésre + minden egy helyen van, nem kell a füzeteket, fejezeteket keresgélni és cipelni.
2021. nov. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Képletek teljesen jól működnek pl latex ben. OneNote ban is lehet képleteket hasonlóan bevinni.


Túl sok rajzolgatás meg nem nagyon szokott lenni, gráfelméletben is absztraktabb kérdések vannak és csak néha kellett kis gráfokat lerajzolni amin szemléltették a dolgokat.


95% meg csak algebra


Feladatmegoldás nyilván hülyeség lenne, ahhoz sokkal természetesebb a PC (papír, ceruza)


Ha viszont kódot akarsz írni órán akkor tablet messze elmarad.

2021. nov. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5#


"Mérnökinformatika szakra járok, megnézném ki az az elvetemült, aki a matek képleteket, feladatokat, rajzokat, ábrákat laptopon, billentyűzettel akarná megoldani."


Zoomer spotted.


"A tablet ellenben tökéletes a jegyzetelésre + minden egy helyen van, nem kell a füzeteket, fejezeteket keresgélni és cipelni"


Laptop ugyanez.

2021. nov. 27. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!