Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A mai telefonok mi miatt nem...

A mai telefonok mi miatt nem képesek arra, hogy kikapcsolt állapotban is ébresszenek?

Figyelt kérdés
Mármint régen ha kikapcsoltam a telefont az bekapcsolt és ébresztett időben! Manapság mi ennek a korlátja?

2021. nov. 27. 01:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem igaz, sok mai teló (talán az összes?) is tud ilyet
2021. nov. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

#1 Ez nagyon erős tévedés, legtöbb eszközön nem működik az ébresztő ha ki van kapcsolva a telefon, csak néhány kínai androidos telefonnál van 'Power ON on alarm' funkció, de ez nem hivatalos android funkció.


Egyszerű az oka, jóval nagyobb fogyasztásúak az SOC-k a mai telefonokban, ezért kikapcsoláskor tényleg leáll a rendszer minden része (tényleg "kikapcsol").

2021. nov. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A "legtöbb eszközön" részt elhiszem, de a "csak néhány kínai androidos telefonnál" nem teljesen igaz, Samsung Galaxy A50 pl. tudja.
2021. nov. 27. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert túlkomplikált hasztalan sz* rok
2021. nov. 27. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Alex Fly ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint - legalábbis pár éve még így volt - az MTK SoC-val szerelt készülékek tudták ezt.
2021. nov. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

MTK, Exynos, Snapdragon, és Kirin SoC-al szerelt telefonokon is találkoztam már ezzel a funkcióval.


Szerintem ezt a gyártó maga dönti el, hogy belerakja-e vagy sem.


Akárcsak az automatikus ki-be kapcsolást.


Szerintem ilyenkor nem kapcsol ki teljesen a telefon, inkább egyfajta "alvó mód" lehet a dolog hátterében.


Huawei-en pl. ki-be lehet kapcsolni azt, hogy kikapcsolt állapotban is ébresszen a telefon.

2021. nov. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Xiaomi telefonok (de nem biztos hogy mind) tudják, legalábbis lehet ütemezni nem csak a ki de a bekapcsolást is.

Egyébként ennek korlátja a SoC. Ezek már nem azok a gyenge telefonok mint régen, komplett számítógépek. Azok azért tudtak ébreszteni mert valójában nem kapcsoltak ki teljesen. De a mai telefonok sokat fogyasztanának így.

2021. nov. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alex Fly ***** válasza:
37%
@6: melyik Huawei telefonokon és holvan ilyen beállítás? Mert én nem találom...
2021. nov. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez inkább készülék szoftveres gondja ahol ez jelentkezik.

Esetleg valami egyedi rosszul megírt applikációval tudom elképzelni.

(készülék felébresztését engedélyezni kell neki, ehhez pedig engedélyt kell kérnie ha nem gyárilag telepített, ahol ezt integrálták a rendszer jogokba)

Saját készülékeimen most teszteltem, és mind hibátlanul megy a gyári ébresztő appal, Samsung, Huawei, Xioami

Arra kell figyelni ha próbálgatod, hogy 3~5 percel előtte kapcsolja be a készüléket.



Ha arra gondolsz, ami nagyon régen volt, hogy csipogot majd kinyomtad, és ugyan úgy kikapcsolva maradt, az ma már sajnos nem játszik, többek közt pl. a rendszer által titkosított tároló miatt is.

2021. nov. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Sosem értettem, miért kell kikapcsolni a telefont este. Lehet korlátozni a működését, van energiatakarékos mód, annyira nem kell otthon spórolni az árammal, mint egy sátorban... Vegyél vekkert mellé, vagy ébresztős karórát.
2021. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!