Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Különbségek SSD-k között?

Különbségek SSD-k között?

Figyelt kérdés

Mennyire számottevő különbségek lehetnek két SSD között?


Pl.: Egy Samsung 970 1TB és egy Samsung 980 1TB között.


Vagy az olcsóbbak között Pl.: Crucial 1TB P1, vagy WB 1TB Blue.


Ha tippelnem kéne akkor szerintem a 980-as samsung a nyerő összességében, dem tudom, hogy ár-érték arányban nem érné-e meg jobban mondjuk egy kingston a2000. Vagy valami hasonló. Azért a kingston-t mondtam, mert azt ismerem mint neves gyártó.



2021. dec. 5. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mire használod. Alap dolgokra bőven jó a kingston. A két samsung jelentősen gyorsabb, de ha nem melózol vele keményen akkor ebből semmit nem fogsz észrevenni.
2021. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A WD blue sata interfészes, azaz a leglassabb.


A P1 egy olcsó, de már nvme ssd. Dram híján tud olvsó lenni, és ez is a hátránya.


A2000 tökéletes választás, amíg van. Van benne dram, és a teljesítménye is kielégítő... az árával társítva pedig főnyeremény.


A Samuk papíron gyorsabbak, de ezeket a jelenlegi rendszerek nem tudják kihasználni átlagfelhasználásban. A2000-ből olyat találj, ami 5 év garis!! (Sajnos kifutó típus. Az utódja a KC2500 még nagyon drága)

2021. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mivel a gépben összesen egy darab m.2-es foglalat van bármiféle tárhelynek, ezért a mire használnám kérdésre a válasz, hogy mindenre. Játék, meló, netezés, filmezés... minden.


Itt találtam közben Kingston NV1-et.

A KC2500 egyébként ha jól nézem akkor a samsungokkal egy árban van kb.

2021. dec. 6. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk milyen alaplapod van, mit támogat - ettől is függ megéri-e a drágábbat megvenni. Nem tudjuk mennyire tárhelysebesség érzékeny a melód.


A KC2500 azért kerül közel annyiba mint a Samsungok, mert ugyanarra a sebességre képes. Az A2000 pl jóval lassabb - bár ebből a legtöbb átlagfelhasználó semmit nem tapasztal.

2021. dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Laptopba lesz... Asus Zephyrus gx531gs.


De már meg is rendeltem egyet. Találtam egy annyira nem gyorsat, viszont csaerébe 2TB-os. Nekem fontosabb a több tárhely mint a gyorsabb, úgyhogy szerintem jól döntöttem. :D

2021. dec. 6. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!