Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik éri meg jobban az...

Melyik éri meg jobban az árát? Egy új kisebb kategóriájú processzor (Ryzen 3, Core i3) Vagy egy közepes kategóriájú (Ryzen 5, Core i5) de két generációval régebbi kiadás?

Figyelt kérdés

2021. dec. 5. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Estét, mire kell neked ez az alapvető kérdés amit még engem is foglalkoztat - hogy te mire használnád..


Rízsákat vennék én személy szerint, ha most egy R3-ra van pénzed nem gond, de később tudod fejleszteni is.. 1200->3600->3800X.

2021. dec. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első körben az a kérdés mire. Második körben pedig az, hogy mennyiért.

Az i3 új ára jelenleg verhetetlen,sőt alsó 400F i5-ök ára is verhetetlen így ezekben a kategóriákban jelenleg az AMD mellett egyedül a későbbi jobb bővíthetőség szerepelhet, mint érv de szerintem ebben az árkategóriában lényegtelen tényező.


Egy árkategóriával feljebb a 11600K/5600X mezőnyében már billeg a dolog, ott mindkettő lehet jó választás.

2021. dec. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

10100F, 10105F, 10400F a legjobb olcsó procik gamingre.


AMD régóta nem tud versenyképes lenni ebben az árkategóriában. Nem is adtak ki procit ide újabban (csak G-s R3 van, aminek gamingre nincs értelme, ellenben drága, és csak előre építettgépekben jelent meg hivatalosan). A régi r3-aknak (1200/AF) meg végképp noncs értelme a 10100-ak meleltt

2021. dec. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!