Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez milyennek számított 2009...

Ez milyennek számított 2009 évben?

Figyelt kérdés

Intel Core 2 Quad Q8300

6 GB DDR2

NVIDIA GeForce GT 230 OEM

1 TB HDD


Ilyen gépem van, és igen, ennyire régi. Működni működik, csak sok dologhoz már túl gyenge. Érdekelne, hogy ez milyen kategóriásnak számított újkorában, azaz 2009-ben. A kategóriát úgy értem, hogy alsó, közép, felső, vagy ezek közti átmenet.



2021. dec. 6. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Középnek a teteje. Amúgy nekem ilyen van(az asztal alatt hever az ,,új" mellett, amit 2 éve vásároltam), de egy 32GB-os SSD-n van a rendszer 8GB RAM és i7 860 van benne. Néha még bekapcsolom és megjáratom, hogy ne ,,rozsdásodjon" be.
2021. dec. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Erős közép, majdnem már felső kategóriának mondanám, vagy csak az év miatt. nekem q8300am 2008ban volt, ha jól emlékszem, 4 gb rammal, raktam bele egy 120 gb-os ssd-t és elajándékoztam egy rászoruló családnak :)
2021. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Annyira nem gáz amúgy most sem. Minimál netezésre még elmegy... Csak egy SSD kell a rendszernek. Nyilván a youtube és egyéb modern formátumok (amikhez nincs hardveres támogatása egy ilyen régi gépnek, így a processzornak kell szoftveres szimulált környezetben végezni a számításokat többszörös energiabefektetéssel, és így a teljesítőképessége határai fölé nőhet = akadozás)

De alapvetően mehet rá bátran egy windows 10 rendszer is. Nekem nem volt a korabeli gépekkel driver gond. (telepítés volt nehézkes egyszer)


Korabeli téma leginkább arról szólt még amúgy, hogy akkor a 2 magot lehetett jól kihasználni, és a 4 mag inkább a jövőnek volt szánva. Azaz nem igazán volt progi/játék, ami ki tudta volna használni a 4 magot, így azoknak ajánlották, akik hosszú távon gondolkodtak. Tehát a C2Q procik mindig valami felsőbbrendűséget sugároztak magukból, hogy az ember megteheti hogy olyat vesz drágábban, ami majd csak a jövőben lesz használható...

(utólag amúgy jobban jártak azok, akik a kevesebb, de erősebb magnál maradtak az LGA 775 platformon, mert a korabeli játékokban erősebbek voltak, a későbbiekben meg olcsóbban tudtak jobb procira váltani. Az intelnek nagyon jók voltak az első pár generációs core i procijai)


Videokártya az meg inkább a középkategória alja. Korabeli játékokhoz sem volt való igazán. „Can it run Crysis?” - volt a korszak nagy kérdése. Nagyon akadozós, ahogy nézem. Szóval mondhatjuk, hogy nem.

2021. dec. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!