Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem áll le a ventilátor?

Miért nem áll le a ventilátor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lecseréltem az FSP Hyper M 600W tápegységemet, egy Thermaltake Toughpower GF1 850W ARGB-s tépegységre. Csere után a videokártya ventilátorai nem állnak le. 400-500-as fordulaton mennek, pedig 62 fok alatt ki kellene kacsolniuk. Szeretném megkérdezni, hogy ezt a jelenséget mi okozza? A videokártya: EVGA GeForce GTX 980 Ti Classified ACX 2.0

A 600-as tápnál kikapcsolt mindig amikor kiléptem egy játékból, és ahogy lecsökkent a hőmérséklet le is álltak a ventilátorok. Az új tápegységnél valamiért nem akar megállni. Szabályozza rendesen, mert 68-70 foknál 1300-1400-as fordulaton megy, majd szépen csökken vissza miután kiléptem a játékból, de csak 400-500 ig. A gyártó szerint 62 foknál kapcsolnak be, és ez így is működött egészen a tápegység cseréjéig.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2021. dec. 8. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés a tápegységcserével. Ez valamilyen szoftveres dolog.
2021. dec. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tápnak semmi köze ehhez, ez olyan mintha konnektort cserélnél otthon és megkérdezed hogy a rádugott TV miért nem kapcsol ki.
2021. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel én is tisztában vagyok. Nem véletlenül tettem fel ide a kérdést, mert én sem látok összefüggést a kettő között. Viszont, akkor arra szeretnék magyarázatot, hogy a 600-as tápnál miért működik rendesen, ugyanis visszadugtam az FSP tápot, és annál megjavult:D. Teljesen logikátlan!Nem értem!!!!!:D
2021. dec. 8. 15:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Amúgy dual biosos, igaz? Nem lehet, hogy valahol véletlenül átbillented a videokártya bios switchét?
2021. dec. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, dual bios van rajta, de mind a 2 módban fenn áll ez a probléma
2021. dec. 8. 15:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Pont azért tettem fel ide a kérdést, mert én már kifogytam az ötletekből.
2021. dec. 8. 15:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam nemrég egy olyan történt, hogy felraktam az nvidia drivert, majd utána a VGA gyártó utility-t és nem jöttem rá miért pörög folyamatosan 1965MHz-en a GPU.

Letöröltem a utlity-t majd újraraktam semmi nem változott.

Letöröltem a drivert, majd újraraktam és érdekes mód már nem pörög 1965Mhz-en hanem beáll az alap 139-re.


Esetleg egy próbát megér, de a gyártó oldaláról töltsd le a utility-t és abban kicsit böngéssz körbe és állítsd be a ventilátort neked kedvezően.

2021. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A régi tápodban nem volt elég kraft, hogy mindig pörgesse a ventiket.

Viccet félretéve, jó kérdés.

Én annak örülnék, ha nem kapcsolná le a ventiket. De megteszi és fixen ki se tudom kapcsolni a funkciót.

A másik érdekes dolog, hogy ugyanannál a játéknál hol 64 fokon tartja a GPU-t és pörgeti a ventiket 1800-zal, máskor meg nem hajlandó 1400 fölé pörgetni, a GPU meg 72 fok körül van.

Bekapcsolásonként változik a dolog.

2021. dec. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Milyen karid van? Egyébként a 70-75 fok az teljesen rendben van a kariknál
2021. dec. 9. 05:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Most egy 6800XT. 3 ventis.

Korábban egy 980Ti SeaHawk volt benne.

Ott nem tudom, hogy a kártya ventije le lett állítva vagy sem, mert teljesen hangtalan.

A GPU pumpája és ventije mindig ment.

Azok is nagyon halkak voltak. Mindig volt más, ami hangosabb volt.

A GPU 64 fok fölé nem ment.

2021. dec. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!