Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gyakran kéne lemeríteni...

Milyen gyakran kéne lemeríteni a laptopomat otthoni felhasználás mellett?

Figyelt kérdés

Otthon használom, így mindig hálózatról üzemeltetem, de gondolom nem árt az akksinak, ha lemerítik néha, ezért heti 1x csak telepről használom, amíg 20%-ig le nem merül.


Így helyesen használom? macbook air-ről van szó



2021. dec. 9. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem sajnos, ez nem segít az akksin. Ha egyfolytában hálózatközelben vagy, akkor használd bátran hálózatról. Az elektronika majd gondoskodik a töltés lekapcsolásáról, és az akku kíméléséről. Bízd rámagad,mást nem tehetsz...
2021. dec. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Soha, a modern akksik utálják ha 50% alá merülnek, a mélykisülés pedig akár tönkre is teheti. A legjobb neki, ha 50-80% között tartod, drágább gépeken van is ilyen opció.
2021. dec. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem stabil 60%-on tartja. (Asus) 58%on mát tölti, de 60%on fullt jelez a led. :)
2021. dec. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Merítsd 60%-ra, majd vedd ki a gépből, ez a legjobb megoldás, ha állandóan hálózatról üzemel. 2-3 havonta tedd vissza és töltsd fel 60%-ig, mert az akkunak van egy belső ellenállása, ami miatt akkor is merül, ha ki van véve.
2021. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, a gyártó ajánlásait tartsd be ne a fenti "okosok" ajánlásait.

Az alábbiakat olvasd el:

[link]

[link]

A heti egyszeri merítés teljesen jó. Én javasolnám a 0-ra merítést is évi 2-3 alkalommal, kalibrációs célzattal.


"a modern akksik utálják ha 50% alá merülnek"

Ne %-ról beszélgessünk, hanem cellafeszültségről. Azt meg sima felhasználóként nem tudod megmondani hogy mit érzékel 50%-nak. A 0%-ra lemerített akksi is általában 3,0-3,2V cellafeszt jelent, de 2,5V-ig még meríthető lenne. (a névleges fesz ugye 3,7V)

"a mélykisülés pedig akár tönkre is teheti"

Ez az egyetlen helyes mondat a fenti válaszokban.

"vedd ki a gépből"

El sem olvastad a kérdést csak tolod a hülyeséget amit a netről szedtél össze, de akksit még nem láttál közelről sem. Abból a gépből nem lehet kivenni az akksit :D

2021. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy olvastam, van olyan, amiben beállítható alsó és felső érték, amit figyel és annak megfelelően nem tölti mindig az akksit, hiába van töltőn, nem erőlteti majd, hogy 100%-on legyen, mikor az alsó limitet eléri akkor kezd csak tölteni vagy ilyesmi..
2021. dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Beallitottam, hogy max 60%-ra töltse es kesz, gamer laptop igy az akksi annyit er benne mint szarnak a pofon de szüksegem volt a hordozhatosag miatt, mivel otthon eleg keves idot töltök igy egy asztali gep kizart.
2022. febr. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!