Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell Latitude E7450 Érdemes...

Dell Latitude E7450 Érdemes használtan venni,ha irodai gép volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Laptopba is van olyan hűtés,ami csak terhelés alatt kapcsol be,és addig áll?

Dell Latitude E7450 lenne szó.

Jó árba van,de irodába dokkolókon használják a gépeket, külön billentyűzettel monitorral stb, szóval nincsenek elkopva.

Ezeket érdemes megvenni,vagy leselejtezett gépek?

Kicsit tanácstalan vagyok,tetszik,tudása is jó,de nem akarok melléfogni.Persze akkor vegyek újat,de sajnos használtra van pénzem.

Valaki tud segíteni,előre is köszönöm!


2021. dec. 12. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Ha fizikailag rendben van, akkor okés, persze.

Nekem volt fan stoppos laptopom, és lassan 10 éves lesz. Totál csendes most is (nyilván az elmúlt 4 évben nem nagyon volt bekapcsolva. De pl csak idén cseréltem benne procit, és nem volt pasztázva addig, tehát az eredetivel ment teljesen jól). De van egy HP üzleti gép is, ami 2-3 évesen elkezdett kerregni.


70-80 ezret érhet. A proci elég kaksi benne (intel 5300U, igaz?), de FHD kijelzős. Mi az ára? Mekkora SSD-vel, mennyi RAM-mal?


Biztos, hogy selejtezett gépek, de ez nem jelenti azt, hogy rossz, hanem csak azt, hogy biztonsági, alkalmazott elégedettségi, marketing, ügyviteli, stb... szempontból szükség volt jobbra, újabbra, ezért a régit kidobták. Hogy dokkolóban használták-e... biztis van ilyen is,de laptopot olyan helyre vesznek, ahol kell mozogni. Párom könyvvizsgáló cégnél van, ott pl folyamatosan utaznak a laptopokkal, kiszállnak a cégekhez? Hotelban is dolgoznak, autózás közben is folyamatosan nyomják (aki épp nem vezet). De van olyan zsír új laptop,ami még be se lett kapcsolva, csak tartalékként van a cégnél. Szóval ki lehet ám fogni szétütött szárt, meg teljesen jót is. Nem fogod tudni az életkörülményeit egy ilyen üzleti laposnak. Állapotát tudod megnézni személyesen.


Mindenesetre én nem ajánlom a gyenge proci miatt. Inkább gyűjts egy legalább 8250U szintű procis gépre. 110-130 ezer. Kellene az, hogy tudja dekódolni a VP9 és h.265 formátumokat. Így lesz jövőálló, és ezen fog menni rendesen a youtube és a filmezés.

Az 5300U-nál félek attól, hogy egy egyszerű FHD 60fps videó már kifekteti... ha tudod,akkor teszteld ilyennel! De sose jó, ha egy videót a procinak szoftveresen kell dekódolnia,mert nincs még benne hardveres támogatás.

Én i3 4200U-val tudok tapasztalatot. 30 fps videóknál nincs gond,de a 60 az teljesen halál neki (most még vissza lehet rakni böngészőkiegészítővel a formátumot, így van 720p30 fps lehetőség a 1080p60 fps videóknál is. De hát a franc se akar 720p-t nézni egy 1080p kijelzőn... meg előbb-utóbb ki fogja vezetni ezt a YT. 15% teljesítményelőnye van csak az 5300U-nak)

2021. dec. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen rendben vannak ezek a gépek, eleve üzleti kategóriásak jobban össze vannak téve, és ha végig dokkolóról volt használva, akkor max az akksija lesz elhasználódva de ennyi. Tudják ugyanazt mint az új laptopok 3-4-szeres áron.
2021. dec. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

"Tudják ugyanazt mint az új laptopok 3-4-szeres áron."


Tudják a f@xt, ez csak ilyen önámítós mese..


A google találatai szerint ezeket ilyen 110-120 000 körül árulják, annyit messze nem ér.

2021. dec. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3


Francokat, inkább 80ezer, és i7-es proci, 8GB RAM, meg SSD. Ezt egy új gép mennyiért tudja?

2021. dec. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2021. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez már korrektebb ár, én csak a használt lomokat áruló boltokat néztem meg, ott jóval drágább volt.


"Ezt egy új gép mennyiért tudja?"

Egy új gép ennél sokkal többet tud.

2021. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jaaja, jó lenne tudni, hogy mit nézett a kérdező pontosan..
2021. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egy új gép ennél sokkal többet tud."


Na jó, de mennyiért? Itt ugye 80-ért kapsz 5. gen i7-et, 8GB RAM-ot, 120-240GB SSD-t, meg FHD kijelző, világító bill. Megnéztem új laptopokat, 100 ezer alatt Celeronos szarokat kapni, ha Árukeresőn rászűrök i5-ös 8GB RAM-os gépekre, 200-tól kezdődnek, ami a használt árának 250%-a.

2021. dec. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Itt ugye 80-ért kapsz 5. gen i7-et"


Ami kevesebbet teljesít, mint egy 10-11 gen i3. Ugyanúgy 2mag 4 szál, alacsonyabb órajellel, régebbi technikával..


"8GB RAM-ot"

Ami legfeljebb DDR3-1600. Pont a fele az elméleti sávszélessége az új cuccokhoz képest.


"120-240GB SSD"

Igen, SATA SSD-t, míg az újakban már nvme SSD van ami négyszer gyorsabb.


10gen i3-mas laptopot, nvme SSDvel, 8GB RAMmal már kapsz 159 000-ért és ez:

-új

-gyorsabb

-időtállóbb

-2 év gari van rá


200 000 körül már kapni 6 mag 12 szálas Ryzen5 5500U-val laptopot, ezzel már össze sem lehet hasonlítani az i7-5600U-t. Ha már átcsúszik 200k felé akkor él a három év gari. A teljesítménykülönbség pedig nem csak szintetikus tesztekben mérhető, hanem a napi használatban is. Egy ilyen új noti simán hozza a 10 óra feletti uptime-ot a régi biztosan nem. Egy új notinak pl nem probléma a youtube lejátszás akár VP9 akár AV1 ezzel szemben a Broadwell IGP-je egyiket sem támogatja! Lehet CPUval dekódolni a videót, az akku lájkolja majd :D


Ahogy írtam, én a használt cuccokat áruló boltok kínálatából indultam ki, ott ezek 110-120 körül mentek, ehhez képest egy 159 000-res laptop már nem annyival drágább, hogy ne érje meg rákölteni. Nyilván a 75-80 000-res árhoz képest a dupla vagy 2,5 szeres ár már lehet nagy érvágás és tűnhet aránytalanul drágának, de laptop esetén hosszú távon megéri befektetni kicsit többet ( látod, a 6 éves 5600U is megy még, anno az sem volt olcsó ).

2021. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Másikat választottam.

De melléfogás 60hz kicsit villog fényerő erősebb lesz,majd vissza.Azt írta szervízes asus volt széria alaplaphibás,ha egészet cserélik nem ér annyit.Vagy szerelnek rajta vmit?

40hz nem csinálja,de állítólag az bántja szemet,nem használom nagy fényerőn,nem tapasztaltam ilyet.

2021. dec. 14. 10:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!