Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet 2021 végén is még...

Hogy lehet 2021 végén is még XP-t használni? Minden működik rajta rendesen?

Figyelt kérdés

Haveroméknak van egy régi házuk, nincs ott már nagyon semmi csak székek asztalok, ágyak...

Főleg nyáron, de most is oda járunk szórakozni.

Van ott egy régi gép Windows XP-vel, meg régebbi házimozi hangfalakkal.


Amikor ott vagyunk haver mindig ráköti a telefonját a gépre, megosztja rá a mobilnetet, és arról a gépről megy a Youtube meg a Spotify.


Érdekes módon nem is lassú, fullHD-ban viszi a Youtube videókat is.


Annyira nem gyenge gép, 4 magos Core 2 van benne, 4 gb ram, valami 1gb-os nvidia grafika... Haver szerint ha venne bele SSD-t akkor a 10-es is eldöcögne rajta, de amíg ez így működik addig nem akarja oldani...



2021. dec. 12. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiszed hanem, az 1990-es evekben 2 Mb memoria volt a szamitogepeben, es a merevlemezuk 120 Mb-os volt csak. Lehetett veluk netezni, jatszani, zenet hallgatni... De visszaterve haverod gepehez, gyanitom mozilla firefox van ra telepitve, ugyanis annak van olyan valtozata ami meg mukodik xp-n, de a chrome-ot mar nem tudna foltelepiteni xp-re.
2021. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van itthon Core2Quadom, SSD-vel gond nélkül megy vele a Win10. :D


Hogy lehet gond nélkül XP-t használni? Hát úgy hogy felrakod és használod. Az hogy lejárt egy szoftver terméktámogatása az nem jelenti, hogy automatikusan uninstallálódik :)

Simán tudsz használni WIn95-öt is 2021-ben,semmi akadálya nincs.

2021. dec. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán menne rajta a win10. Ismerősöm gépén szintén Core2Quad..., máshol E8400 C2D, ott is megy a win10. RAM jobb a 8GB.
2021. dec. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én tennék bele egy használt 120GB-os SSD-t, tennék rá Windows 10-et(aktiváló kulcsot is lehet kapni 2 ezerért), és ennél is jobban használható. Ha ügyes a haverod, akkor megússza 5-6 ezerből az egészet, amit leírtam.
2021. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetni lehet, csak nem biztos, hogy van értelme. Egyrészt csak korabeli gépeken megy rendesen, újabbakon már nem találsz hozzá drivert, másrészt van egy rakat program, ami nem megy rajta. Böngészőt is úgy kell rá vadászni.

Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen gépen a Windows 10 is elfut. Nekem is van hasonló adottságú gépem, kint a nyaralóban, arra jó, hogy az időjárást, a menetrendet, meg egy-egy Youtube videót megnézzen rajta az ember.

2021. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel. Jó modern gép nem lesz belőle (médialejátszás is csak max h.264-ig), de egy SSD-vel és W10-zel 720p-ig bármilyen videóval elbánik majd.
2021. dec. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
VIGYÁZZ! Értem, hogy itt mindenki WIN 10-et szeretne, de pár év múlva megszűnik a támogatása, arról nem is beszélve, hogy most szerintem tök gyors az xp, de egy 10-es eléggél laggolna
2022. nov. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!